от 12.00 часа

Първа победа за „Нефтохимик“ с треньора Христо Янев

"Нефтохимик" се отлепи от дъното на класирането
Снимка: "Спортал"

Отборът на „Нефтохимик“ победи „Славия“ с 2:0 в мач от 10-ия кръг на Първа професионална лига. Головете вкараха Венцислав Христов в 44-ата минута и Емануил Манев в 53-а. Така тимът от Бургас взе първи три точки под ръководството на треньора Христо Янев и се отлепи от дъното на класирането. Със 7 точки „Нефтохимик“  се изкачи временно до 12-ата позиция, с две места по-напред е „Славия“ с 10 т.

Още в 8-ата минута пред гостите се откри възможност за гол, но Сердер Сердеров, който успя да се измъкне след пас на Валери Домовчийски, стреля право в тялото на вратаря Янко Георгиев. Четири минути по-късно стражът на домакините спаси удар на Божидар Васев. Поредната добра атака на „Славия“ бе в 23-ата минута, когато Иван Минчев и Николай Димитров-Хичо си подадоха топката с петички, но не последва решаващ удар. Минута по-късно Петко Христов се размина с гола за „Славия“ след подаване на Минчев от фаул. В 30-ата минута дойде и първата прилична атака на „Нефтохимик“, като Маламов проби и пробва удар, но топката не влезе. В 44-ата минута Венцислав Христов откри резултата, след като Абуд Омар изненадващо остана пасивен на фланга и позволи да го елиминират. В 53-ата минута бургазлии нанесоха решаващ удар, като поведоха с 2:0. Йордан Йорданов мина през двама пред наказателното поле и пусна топката напред, където Манев преодоля Христов и сам срещу вратаря Кирев нямаше проблеми. В 65-ата минута Николай Димитров можеше да върне едно попадение за „белите“, но ударът му от фаул докосна горната греда и излезе в аут. Две минути по-късно Сердеров успя да нанесе удар от около 10 метра, засичайки центриране от ляво, но топката мина край страничната греда. До края на мача и двата отбора имаха по две възможности за гол, но попадение така и не падна.