„Вашингтон“ с нов успех в Националната хокейна лига

"Питсбърг" записа нова победа в НХЛ

„Вашингтон“ се наложи с 1:0 над „Детройт“ и продължи победната си серия в Националната хокейна лига.

Джей Бийгъл вкара победна шайба 5:11 минути преди края на последната третина. Дмитрий Орлов беше автор на удара за попадението, но Джими Хауърд отби шайбата и тя попадна в Бийгъл, който се разписа за четвърти път през сезона.

Брейдън Холтби се отчете с 25 спасявания за успеха, с което маркира и 24-ия шътаут в кариерата си.

Шампионът „Питсбърг“, който получи седем гола във Вашингтон в сряда, не допусна начало на криза и надви „Ню Йорк Айлъндърс“ с 3:2, въпреки че се нуждаеше от продължение.

Капитанът Сидни Кросби бе в основата на победния гол, след като увлече защитата и вратаря със залъгващо движение за удар и пусна шайбата към Крис Летанг, който спечели мача за „Питсбърг“ след 1:24 минути игра в допълнителната част.

Мат Мъри спаси 20 удара към вратата на „Пингвините“, за които в редовното време голове вкараха Кросби и Тревър Дейли.

Останалите резултати: „Кълъмбъс“ – „Ню Йорк Рейнджърс“ 4:2, „Каролина“ – „Монреал“ 3:2 и „Калгари“ – „Чикаго“ 2:3.