Оливие Жиру пак спаси "Арсенал"

Оливие Жиру

Головата серия на Оливие Жиру за "Арсенал" продължава, след като се разписа и при победата с 2:1 над "Престън" в 3-ия кръг на турнира за Купата на Англия по футбол. Удар на Жиру с рикошет попадна в мрежата на Крис Максуел минута преди края на редовното време. Малко по-рано Жиру отново вкара, но попадението беше отменено правилно заради засада въпреки протестите на французина.

Така артилеристите се промъкнаха напред, за разлика от отпадналите членове на Висшата лига - "Евертън", "Стоук Сити", "Уест Бромич", "Борнемут" и "Суонси".

Резервата Лукас Перес изработи гола, който подаде с гръб към Жиру, разписал се в четвърти мач подред. Калъм Робинсън вкара първия гол за "Престън" още в 7-ата минута, а Джордън Хъгил не успя да комбинира по най-добрия начин с Робинсън за още една добра ситуация пред вратата на Давид Оспина.

Минута след началото на второто полувреме Аарън Рамзи изравни за 1:1 след чудесно действие на Алекс Айоби пред наказателното поле на играещия в "Чемпиъншип" отбор.