„Левски“ срази „Грьонинген“ с 3:0

Волейболистите на "Левски" победиха холандския "Грьонинген"
Снимка: Архив

Волейболистите на „Левски“ стартираха годината с разгромна победа - 3:0 (25:22, 26:24, 27:25) над „Грьонинген“ в  1/16-финалите на европейския турнир за Купата на Конфедерацията. Срещата се игра пред поведе от 1000 зрители в зала „Универсиада“, където „сините“ домакинстват за първи път както този сезон, така и изобщо досега.

Реваншът е на 18 януари от 21 часа българско време в Грьонинген. Тимът на „Левски“ се нуждае от два спечелени гейма, за да продължи в турнира, където го очаква победителят от двубоя на „Фенербахче“ срещу израелския „Апоел“ (Мате-Ашер Акко). Ако холандците достигнат до успех с 3:0 или 3:1 ще се играе „златен“ гейм и който го спечели, се класира за следващата фаза.

print Отпечатай
Радослав Янков

Титли за Радослав Янков и Теодора Пенчева на държавното първенство

Носителят на малката световна купа в паралелния гигантски слалом Радослав Янков и най-добрата ни при жените Теодора Пенчева спечелиха шампионските титли в гигантския слалом на държавния шампионат по сноуборд в Пампорово. Янков победи на финала Андржей Гасеница (Полша). Участие при мъжете на състезанията на писта "Стената" взеха 29..

публикувано на 30.03.17 в 18:09

Търгът за активите на ПФК ЦСКА АД беше отложен

Синдикът на ПФК ЦСКА АД (в несъстоятелност) Дора Милева взе решение да прекрати тръжната процедура по продажбата на активите на дружеството. Очаква се да бъде насрочена нова дата за търг.   Причина за отлагането на тръжната процедура е неуспешният опит на представителя на аматьорския ЦСКА 1948 Никола Газдов да представи оферта...

публикувано на 30.03.17 в 16:42
Наим Сюлейманоглу се покланя пред Иван Абаджиев

България се прости с Иван Абаджиев

Олимпийски, световни и европейски шампиони по вдигане на тежести бяха сред стотиците дошли да се сбогуват с починалия в събота треньор номер 1 на България за ХХ век Иван Абаджиев. На поклонението във фоайето на националния стадион "Васил Левски", в присъствието на служебния премиер Огнян Герджиков и служебния министър на младежта и спорта Даниела Дашева..

публикувано на 30.03.17 в 14:38
Жозе Моуриньо

Моуриньо е против контролни мачове на националните отбори

Мениджърът на „Манчестър Юнайтед“ Жозе Моуриньо изрази недоволството си от контролните срещи на националните отбори, които се организират покрай мачовете от световните квалификации по време на сезона. Причина за изразеното от португалеца мнение станаха контузиите на защитниците Фил Джоунс и Крис Смолинг на лагера на националите на Англия през..

публикувано на 30.03.17 в 14:11
Алберт Попов

Титли за Алберт Попов и Мария Киркова

Алберт Попов и Мария Киркова спечелиха титлите в гигантския слалом на откритото държавно първенство по ски-алпийски дисциплини в Банско. Попов завърши трети в надпреварата при мъжете за 1:53.16 минута, но бе най-добър от българите и заслужи златното отличие в националния шампионат. Победител е Бастиан Майзер (Германия) с 1:52.47 минута, а втори на..

публикувано на 30.03.17 в 14:01

Китайци поведоха след кратката програма при спортните двойки на световното първенство в Хелзинки

Китайците Суй Въцзин и Хан Цун поведоха в класирането след кратката програма при спортните двойки на световното първенство по фигурно пързаляне в Хелзинки (Финландия). Сребърните медалисти от шампионата на планетата в Бостън от миналата година показаха отлична програма и получиха 81.23 точки. На второ място завършиха германците Альона..

публикувано на 30.03.17 в 13:59

Рекорден брой състезатели в 14-ото издание на турнира „Амбинор къп“

Рекорден брой от 67 състезатели са подали заявка за участие в 14-ото издание на тенис турнира на открито "Амбинор Къп", който ще се проведе от 4 до 9 април на кортовете на тенис клуб „Левски“. В основната схема от 24 тенисисти директно влизат 15, към тях се присъединяват осем от квалификациите, както и получилия "уайлд кард" Владислав..

публикувано на 30.03.17 в 13:25