„Левски“ срази „Грьонинген“ с 3:0

Волейболистите на "Левски" победиха холандския "Грьонинген"
Снимка: Архив

Волейболистите на „Левски“ стартираха годината с разгромна победа - 3:0 (25:22, 26:24, 27:25) над „Грьонинген“ в  1/16-финалите на европейския турнир за Купата на Конфедерацията. Срещата се игра пред поведе от 1000 зрители в зала „Универсиада“, където „сините“ домакинстват за първи път както този сезон, така и изобщо досега.

Реваншът е на 18 януари от 21 часа българско време в Грьонинген. Тимът на „Левски“ се нуждае от два спечелени гейма, за да продължи в турнира, където го очаква победителят от двубоя на „Фенербахче“ срещу израелския „Апоел“ (Мате-Ашер Акко). Ако холандците достигнат до успех с 3:0 или 3:1 ще се играе „златен“ гейм и който го спечели, се класира за следващата фаза.

„Атлетико“ измъкна 1:1 от „Арсенал“ с 10 души

Отборът на „Атлетико“ (Мадрид) постигна добър резултат – 1:1 при гостуването на „Арсенал“ в първия мач от полуфиналите в турнира по футбол Лига Европа. Испанците играха с 10 души още след десетата минута, когато заради втори жълт картон съдията изгони Шиме Върсалко. Минута по-късно реферът отстрани и треньора на „Атлетико“ – Диего Симеоне, който..

публикувано на 27.04.18 в 00:42
Спряха правата на двама футболни съдии

Съдийската комисия (СК) към Българския футболен съюз (БФС) спря правата на рефера Станислав Ставров и втория асистент съдия Милен Арабаджиев заради „явни грешки, с които са повлияли на крайния резултат на срещата“ в турнира за Купата на България по футбол между „Ботев“ и „Славия“. СК обаче не уважи молбата на „канарчетата“ мачът да бъде преигран...

публикувано на 26.04.18 в 21:26
Стефани и Габриела Стоеви са на четвъртфинал

Сестри Стоеви с втори успех на Европейското

Вторите поставени Габриела и Стефани Стоеви записаха втора победа и се класираха на четвъртфиналите на двойки на Европейското първенство по бадминтон в Уелва, Испания. Сестрите, които са №12 в световната ранглриста, бяха убедителни срещу шведките Аманда Хогстрьом и Клара Нистад и спечелиха с 21:13, 21:12. Срещата продължи 31 минути. На..

обновено на 26.04.18 в 20:59

Букмейкър подкрепя 30 спортни таланти

„Еврофутбол“ официално обяви победителите в седмия национален конкурс за „Спортни таланти“ 2018 г. Букмейкърската къща ще подкрепи финансово 30 индивидуални състезатели до 28 г., като десет от тях ще са в програмата за втори или трети път. Интересен факт е, че през тази година съотношението мъже / жени в крайното класиране е напълно еднакво –..

публикувано на 26.04.18 в 18:00

Ибрахимович няма да играе на Световното първенство

Голмайстор номер 1 в историята на Швеция Златан Ибрахимович със сигурност няма да участва на Световното първенство в Русия това лято, обяви спортният директор на националния отбор на страната Ларс Рихт. 36-годишният нападател се отказа от националния отбор преди две години, но след като страната се класира за участие на Мондиал 2018, на..

публикувано на 26.04.18 в 17:46

Българите на косъм от медалите във втория ден от турнира в Атина

Българските състезатели отново не успяха да спечелят медал от международния турнир по таекуондо, олимпийска версия, част от веригата „Президентска купа“. Във втория ден на надпреварата в Атина добро представяне записаха кадетите Александра Георгиева в категория 55 килограма и Дарин Кирилов в категория 45 килограма. Двамата отпаднаха в третия..

публикувано на 26.04.18 в 17:40
Петър Дочев и Александър Манджуров

Треньорът Петър Дочев: Не искаме „Дея волей“ да е боксова круша в Суперлигата

Волейболен клуб „Дея волей“ постигна целта си този сезон, като се класира за мъжката Суперлига. Наскоро тимът от Бургас спечели директната битка за елита срещу „Тетевен волей“ с 3:2 гейма и вече гради стратегия за участието си през новия сезон. Докъде стигнаха плановете ще научите първо от треньора Петър Дочев, който изведе тима до промоцията в..

публикувано на 26.04.18 в 17:23