"Монтана" с пета победа в баскетболното ни първенство при жените

"Септември" – "Монтана"
БГНЕС

Тимът на "Монтана" постигна пета победа от шест мача в Държавното първенство по баскетбол при жените, след като се наложи с 95:42 (31:11, 22:11, 18:8, 24:12) над "Септември" като гост.

Отборът на Стефан Михайлов не срещна никакви затруднения срещу младия тим на "Септември", който допусна седма загуба от седем изиграни мача. Гостенките спечелиха убедително всяка една част, като двубоят бе равностоен само в първите 6 минути, в които "Монтана" водеше с 10:8. След това последва 23:3, която предреши изхода на срещата в полза на гостуващия тим.

Димана Георгиева бе най-добра за "Монтана" с 25 точки, Дебора Филипова прибави 13, а с 12 завърши Христина Иванова. За "Септември" капитанката – бивша състезателка на "Монтана" – Ивона Илиева бе най-резултатна с 15 точки.

В четвъртък е другият мач от кръга, противопоставящ тимовете на "Берое" – "Хасково", докато "Нефтохимик" почива.

Русия и САЩ с по два златни медала в Гран при на Русия

Състезателите на Русия и на САЩ спечелиха по два златни медала в първото за сезона Гран при по фигурно пързаляне в руската столица Москва. При мъжете американецът Нейтън Чен спечели първото място. 18-годишният фигурист изпълни два тройния луца във волната програма, с което постигна резултат от 193.25 точки, а общия резултат от 293.75 точки..

публикувано на 22.10.17 в 15:55

Марк Маркес победи Валентино Роси в Гран при на Австралия и се доближи до титлата за 2017-та

Испанецът Марк Маркес се доближи до спечелването на четвъртата си титла в клас MotoGP, след като спечели състезанието за Голямата награда на Австралия, кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. Това е шести успех за Маркес през сезона и така увеличи аванса си на върха в генералното класиране на 33 точки пред втория Андреа..

публикувано на 22.10.17 в 15:46
Хуан Мартин дел Потро

Съперникът на Григор на финала в Стокхолм: Трудно ще го победя

Трудно ще победя Григор Димитров . Това призна Хуан Мартин дел Потро преди днешната среща между двамата от финала на турнира по тенис в Стокхолм. Срещата между двамата е днес следобед, а Хуан Мартин дел Потро похвали българина и призна, че очаква тежък мач. Аржентинецът ще има по-малко време за почивка след близо 3-часовата битка с Фернандо..

публикувано на 22.10.17 в 11:32
НХЛ

Резултати и класиране в НХЛ

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), резултати: "Ню Йорк Рейнджърс" - "Нешвил"  4:2 "Филаделфия" - "Едмънтън"  2:1 "Бостън" - "Бъфало"  4:5 след поражение "Отава" - "Торонто"  6:3 "Тампа Бей" - "Питсбърг"  7:1 "Ню Йорк Айлендърс" - "Сан Хосе"  5:3 "Кълъмбъс" - "Лос Анджелис"  4:6 "Вашингтон" - "Флорида"  1:4 "Далас" - "Каролина"..

публикувано на 22.10.17 в 10:37
НБА

Резултати от НБА

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), резултати: "Торонто" - "Филаделфия"  128:94 "Кливланд" - "Орландо"  93:114 "Маями" - "Индиана"  112:108 "Ню Йорк" - "Детройт"  111:107 "Чикаго" - "Сан Антонио"  77:87 "Хюстън" - "Далас"  107:91 "Мемфис" - "Голдън Стейт"  111:101 "Милуоки" - "Портланд"  113:110 "Денвър" - "Сакраменто"..

публикувано на 22.10.17 в 10:26

Симеон Славчев титуляр за реми на "Легия"

Симеон Славчев игра цял мач за "Лехия" (Гданск) при зрелищното равенство 3:3 с "Лех" (Познан) от 13-ия кръг на полското футболно първенство. "Лехия" поведе с гол на Блажей Аугустин (13), но Мачей Гайош (37) изравни. Домакините обаче отново взеха аванс в добавеното време на първата част с попадение на Марко Пайшао (45+1-дузпа). Малко след..

публикувано на 22.10.17 в 07:42
Воин Войнов

Воин Войнов готов да напусне "Локомотив" Пловдив

Треньорът на "Локомотив" (Пловдив) Войн Войнов бе крайно разочарован след загубата с 0:3 от "Черно море" на „Лаута” и изрази готовност веднага да напусне поста си. След третия гол във вратата на „Локомотив” феновете на стадиона започнаха да искат оставки със скандирания. Не играхме добре и заслужено загубихме. Въпреки че и при първия, и при..

публикувано на 22.10.17 в 07:38