"Монтана" с пета победа в баскетболното ни първенство при жените

"Септември" – "Монтана"
БГНЕС

Тимът на "Монтана" постигна пета победа от шест мача в Държавното първенство по баскетбол при жените, след като се наложи с 95:42 (31:11, 22:11, 18:8, 24:12) над "Септември" като гост.

Отборът на Стефан Михайлов не срещна никакви затруднения срещу младия тим на "Септември", който допусна седма загуба от седем изиграни мача. Гостенките спечелиха убедително всяка една част, като двубоят бе равностоен само в първите 6 минути, в които "Монтана" водеше с 10:8. След това последва 23:3, която предреши изхода на срещата в полза на гостуващия тим.

Димана Георгиева бе най-добра за "Монтана" с 25 точки, Дебора Филипова прибави 13, а с 12 завърши Христина Иванова. За "Септември" капитанката – бивша състезателка на "Монтана" – Ивона Илиева бе най-резултатна с 15 точки.

В четвъртък е другият мач от кръга, противопоставящ тимовете на "Берое" – "Хасково", докато "Нефтохимик" почива.

print Отпечатай
„Реал“ (М) спечели с 3:2 след изоставане от 0:2 при гостуването си на „Виляреал“

„Реал“ (М) обърна „Виляреал“ от 0:2

„Реал“ (Мадрид) спечели трудно с 3:2 след изоставане от 0:2 при гостуването си на „Виляреал“ в мач от 24-ия кръг на испанския футболен шампионат. Всичко най-важно в двубоя на стадион "Ел Мадригал" се случи след почивката, а през първата част двамата вратари Кейлор Навас и Серхио Асенхо се отличиха с по едно добро спасяване. В 50-ата минута..

публикувано на 27.02.17 в 07:42
„Пари Сен Жермен“ победи с 5:1 като гост „Олимпик“ (Марсилия)

„Пари Сен Жермен“ громи с 5:1 в Марсилия

„Пари Сен Жермен“ победи с разгромното 5:1 като гост „Олимпик“ (Марсилия) в дербито от 27-ия кръг на френското футболно първенство. Шампионите поведоха в резултата още в 6-ата минута чрез Маркиньос, който се разписа отблизо с глава след центриране отляво на Тиаго Силва. Домакините отговориха с опасен удар на Димитри Пайет, който обаче излезе..

публикувано на 27.02.17 в 07:34
„Рома“ победи с 3:1 като гост „Интер“

„Рома“ прегази „Интер“ като гост

„Рома“ победи с 3:1 като гост „Интер“ в дербито от 26-ия кръг в италианското футболно първенство. С два гола за столичани се отличи Раджа Наинголан, разписал се по един път във всяко полувреме. "Вълците" остават на второ място в Серия А с актив от 59 точки, със 7 по-малко от шампиона и настоящ лидер „Ювентус“. Наинголан откри резултата в..

публикувано на 27.02.17 в 07:03
Златан Ибрахимович

„Юнайтед“ взе купата на Лигата в Англия

„Манчестър Юнайтед“ спечели за пети път в историята си купата на Лигата в Англия. На финала на "Уембли" 20-кратните шампиони на Англия победиха изключително драматично с 3:2 „Саутхемптън“, а с два гола се отличи Златан Ибрахимович. "Червените дяволи" поведоха в резултата в 19-ата минута с прецизно изпълнение на пряк свободен удар от страна..

публикувано на 27.02.17 в 06:56
„Лудогорец“ поведе с 12 точки след 4:0 над „Верея“

„Лудогорец“ дръпна с 12 точки след 4:0 над „Верея“

„Лудогорец“ победи с 4:0 „Верея“ като домакин в последния мач от 21-ия кръг на Първа футболна лига и увеличи на 12 точки преднината си пред втория „Левски“ в класирането. Шампионите са с актив от 56 точки, а "сините" са с 44. Третият ЦСКА е с 41. „Верея“ изигра много добро първо полувреме на "Лудогорец Арена", а Селим Керкар дори вкара..

публикувано на 26.02.17 в 19:58
Лионел Меси донесе победата на „Барселона“ с 2:1 като гост на „Атлетико“ (Мадрид)

Меси донесе трите точки на „Барса“ срещу „Атлетико“ (М)

Късен гол на Лионел Меси донесе победата на „Барселона“ с 2:1 като гост на „Атлетико“ (Мадрид) в мач от испанското футболно първенство. Аржентинецът се разписа в 86-ата минута и качи каталунците на върха в класирането на Примера дивисион. „Барса“ поведе с гол на Рафиня в 64-ата минута, но Диего Годин изравни за „Атлетико“ в 70-ата минута...

публикувано на 26.02.17 в 19:42
„Лацио“ победи у дома с 1:0 „Удинезе“

„Лацио“ и „Милан“ бият след спорни дузпи

„Лацио“ записа важна победа у дома с 1:0 срещу „Удинезе“ и се приближи до Топ 3 на класирането в италианското футболно първенство. Спорна дузпа донесе трите точки за "орлите" и тимът от Рим вече е на 4 точки от третия „Наполи“. Чиро Имобиле реализира 11-метровия наказателен удар, отсъден за спорна игра с ръка в наказателното поле на „Удинезе“...

публикувано на 26.02.17 в 18:57