"Монтана" с пета победа в баскетболното ни първенство при жените

"Септември" – "Монтана"
БГНЕС

Тимът на "Монтана" постигна пета победа от шест мача в Държавното първенство по баскетбол при жените, след като се наложи с 95:42 (31:11, 22:11, 18:8, 24:12) над "Септември" като гост.

Отборът на Стефан Михайлов не срещна никакви затруднения срещу младия тим на "Септември", който допусна седма загуба от седем изиграни мача. Гостенките спечелиха убедително всяка една част, като двубоят бе равностоен само в първите 6 минути, в които "Монтана" водеше с 10:8. След това последва 23:3, която предреши изхода на срещата в полза на гостуващия тим.

Димана Георгиева бе най-добра за "Монтана" с 25 точки, Дебора Филипова прибави 13, а с 12 завърши Христина Иванова. За "Септември" капитанката – бивша състезателка на "Монтана" – Ивона Илиева бе най-резултатна с 15 точки.

В четвъртък е другият мач от кръга, противопоставящ тимовете на "Берое" – "Хасково", докато "Нефтохимик" почива.

print Отпечатай
Миша Зверев

Миша Зверев изхвърли Анди Мъри от Мелбърн

Световният номер 1 Анди Мъри приключи участието са на Australian Open на осминафиналите. Той загуби с 5:7, 7:5, 2:6, 4:6 от играещия за Германия Миша Зверев. Мъри, който бе абсолютен фаворит за титлата след отпадането на Новак Джокович, не се справи със статута си на поставен под номер 1 и бе надигран от 29-годишния Зверев, който е 50-и в..

публикувано на 22.01.17 в 11:32

Аоияма приключи участието си на турнира в Токио със загуба

Даниел Иванов-Аоияма приключо участието си в   Големия януарски турнир по сумо в Токио със загуба, но въпреки това остана с боложителен баланс от 8 победи и 7 загуби след 15-те схватки. В двубой от последния кръг кръг "маегашира-7" Аоияма пробва да приложи фронтално избутване срещу съперника си "маегашира-2" Араваши, който обаче контраатакува с..

публикувано на 22.01.17 в 10:52

Александра Жекова остана 13-та в Солитюд /Съединени щати/

Александра Жекова остана на 13-о място в състезанието от Световната купа по сноуборд крос в Солитюд, САЩ. Жекова остана четвърта в четвъртия четвъртфинал, като за полуфиналите се класираха само първите три състезателки от всяка от четирите серии. Победителка стана олимпийската шампионка от Чехия Ева Самкова, която оглави генералното класиране..

публикувано на 22.01.17 в 09:12
Григор Димитров

Двубоят Григор Димитров - Денис Истомин започва след 8 часа в понеделник

Двубоят на Григор Димитров от осминафиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис между Григор Димитров и узбека Денис Истомин ще започне след 8:00 часа сутринта българско време в понеделник, съобщиха организаторите на надпреварата. Срещата е последна на "Маргарет Корт", като преди това има 3 двубоя - един сблъсък от мъжката..

публикувано на 22.01.17 в 08:37
Кавани отбеляза и двата гола за успеха на ПСЖ

"Пари Сен Жермен" се доближи на точка от върха във Франция

Шампионът Пари Сен Жермен се доближи на точка от първото място в генералното класиране на френското първенство по футбол, след като победи с 2:0 Нант с голове на Единсон Кавани. Столичаните са с 45 точки и са равни с Монако, а отборът на Ница е с 46 след равенството си 1:1 срещу Бастия в петъчния мач от програмата за 21-ия кръг. Пари Сен..

публикувано на 22.01.17 в 08:34

Борислав Михайлов ще работи и в структурите на ФИФА

Президентът на БФС Борислав Михайлов беше избран за член на Комисията по развитието на футбола в Световната футболна федерация. Така той става първият наш сънародник, който заема какъвто и да е пост във ФИФА. Пресяването на място в тази комисия, която включва 17 члена с председател Шейх Салман бин Ибрахим Ал Халифа, е било изключително..

публикувано на 22.01.17 в 08:29
Манчестър Сити - Тотнъм 2:2

"Манчестър Сити" и "Тотнъм" завършиха 2:2

Манчестър Сити и Тотнъм завършиха 2:2 в изключително успорван и интересен мач от 22-рия кръг на Висшата лига на Англия. След сравнително скучно първо полувреме, преминало без голове, но белязано от няколко добри намеси на вратаря на Тотнъм Юго Лорис, двата тима спретнаха истински спектакъл през втората част. В 49-ата минута именно Лорис..

публикувано на 22.01.17 в 08:27