"Монтана" с пета победа в баскетболното ни първенство при жените

"Септември" – "Монтана"
БГНЕС

Тимът на "Монтана" постигна пета победа от шест мача в Държавното първенство по баскетбол при жените, след като се наложи с 95:42 (31:11, 22:11, 18:8, 24:12) над "Септември" като гост.

Отборът на Стефан Михайлов не срещна никакви затруднения срещу младия тим на "Септември", който допусна седма загуба от седем изиграни мача. Гостенките спечелиха убедително всяка една част, като двубоят бе равностоен само в първите 6 минути, в които "Монтана" водеше с 10:8. След това последва 23:3, която предреши изхода на срещата в полза на гостуващия тим.

Димана Георгиева бе най-добра за "Монтана" с 25 точки, Дебора Филипова прибави 13, а с 12 завърши Христина Иванова. За "Септември" капитанката – бивша състезателка на "Монтана" – Ивона Илиева бе най-резултатна с 15 точки.

В четвъртък е другият мач от кръга, противопоставящ тимовете на "Берое" – "Хасково", докато "Нефтохимик" почива.

print Отпечатай
Пол Погба (вдясно) и Ханрих Мхитарян донесоха успеха на

„Манчестър Юнайтед“ триумфира в Лига Европа

Английският „Манчестър Юнайтед“ спечели втория по сила футболен турнир Лига Европа, след като на финала в Стокхолм (Швеция) победи холандския „Аякс“ с 2:0. Най-скъпият играч в историята Пол Погба откри резултата  още в 18-ата минута, когато стреля по земя, топката рикошира в крака на холандски  бранител и се оплете в мрежата на „Аякс“. Малко..

публикувано на 24.05.17 в 23:42
„Рилски спортист“ спечели бронзовите медали в баскетболното първенство при мъжете

„Рилски спортист“ се окичи с бронзовите медали

„Рилски спортист“ спечели бронзовите медали в баскетболното първенство при мъжете, след като надигра „Черно море“ с 94:62 точки пред около 300 зрители в зала "Христо Борисов" във Варна. Така играчите на Людмил Хаджисотиров спечелиха серията за третото място с 2:0 победи и за втора поредна година се окичиха с бронза. Мачът в морската столица..

публикувано на 24.05.17 в 21:18
„Лукойл Академик“ е на един успех от поредната титла в баскетболното ни първенство

„Лукойл Академик“ на победа от титлата

„Лукойл Академик“ е на един успех от поредната титла в баскетболното ни първенство, след като надигра „Берое“ с 82:73 точки и поведе с 2:0 победи във финалната серия. Третият мач е в Стара Загора в събота. Равностойната игра през първите пет минути от двубоя доведе до поредица смени на водачеството. Серия от 8-0 за „Лукойл“ обаче даде ранен..

публикувано на 24.05.17 в 21:09
„Ботев“ (Пд) спечели купата на България по футбол

„Ботев“ (Пд) взе Купата след 2:1 над "Лудогорец"

Пловдивският „Ботев“ спечели Купата на България по футбол. Във финалната среща, играна на националния стадион „Васил Левски“ „жълто-черните“ победи шампиона „Лудогорец“ с 2:1. Пловдивчани доминираха през цялото първо полувреме, а в 36-ата минута удар на Лъчезар Балтанов срещна гредата. В 44-ата минута Омар Косоко се възползва от пас на..

публикувано на 24.05.17 в 20:34
Том Дюмолен

Французин спечели 17-ия етап на Джирото

Французинът Пиер Ролан спечели първа етапна победа в големия колоездачен тур, след като триумфира в 17-ия етап на Обиколката на Италия. Ролан донесе и първата етапна победа за отбора на „Канондейл“ в Европа след повече от две години. Той финишира първи с време 5 часа, 42 минути и 56 секунди в дистанцията от 219 километра от Тирано до Канацей...

публикувано на 24.05.17 в 20:17
Със Стивън Джерард (вляво) в състава си „Ливърпул“ победи с 3:0 австралийския „Сидни“

С Джерард и Карагър „Ливърпул“ отново бие

С отказалите се легенди Стивън Джерард и Джейми Карагър в състава си, английския „Ливърпул“ победи с 3:0 австралийския футболен „Сидни“ в демонстративен приятелски мач, който се игра на Зеления континент, но премина при невероятно засилени мерки за сигурност заради атентата в Манчестър. Даниъл Стъридж, Алберто Морено и Роберто Фирмино вкараха..

публикувано на 24.05.17 в 17:48
Виктория Томова

Виктория Томова отпадна от Ролан Гарос

Виктория Томова отпадна в квалификациите на турнира по тенис от Големия шлем - Ролан Гарос. Тя се предаде след три сета срещу холандката Аранча Рус след 6:4, 5:7 и 5:7. В първия сет Томова взе предимство, след като направи пробив за 4:2, но холандката й го върна при 4:5. Накрая тя измъкна сета пак с пробив, но при шестата възможност. Във..

публикувано на 24.05.17 в 16:56