"Локо" Сф почна с четирима нови, чака двама от "Левски"

Снимка: Sportal.bg

Втородивизионният "Локомотив" (София) стартира днес своята футболна 2017-а година, като играчите се събраха на стадиона в квартал "Надежда", а ръководството разкри плановете си за новия сезон.
Четири са новите попълнения, но селекцията не е завършена, а ще се взимат единствено играчи, които могат да вдигнат нивото на отбора. Вече стават шестима напусналите отбора. Към списъка с нападателите Калоян Ангелов и Калоян Бонев и полузащитниците Йордан Ризов, Златко Бонев и Борислав Мидилев, се присъединява и Вилиян Кумитски. Юношата на "Левски" няма да бъде част от червено-черните през втория дял от шампионата.
Сигурни нови попълнения са защитникът Евгени Зюмбюлев от Царско село, Никола Иванов - Шейха от "Оборище" (Панагюрище), Даниел Васев от "Ботев" (Враца) и Александър Манолов от "Септември" (София). Като изключим Зюмбюлев, всички останали са юноши на клуба от квартал Надежда.
"Локомотив"  има споразумение с "Левски" за преотстъпването на левия бранител Мики Орачев и нападателят Илия Димитров, но те ще се присъединят към тима след края на лагера на сините в Кипър.

От 23-и до 31-и януари "Локомотив" ще бъда на лагер в Сандански, където ще играе три приятелски срещи- с гръцкия "Пансерайкос" (Серес), с "Ботев" (Враца) и с "Германея" (Сапарева баня). Ако времето позволява, на 21-и този месец може да се изиграе проверка и с третодивизионния "Хебър" (Пазарджик).
На 8-и февруари има гарантиран спаринг с "Миньор" (Перник), а на 11-и или на 12-и ще се проведе контрола с "Левски" .

Представянето на "Локомотив" (София) преди пролетния дял на първенството ще бъде на 18-и февруари срещу третодивизионния "Сливнишки герой".

Какви цели са поставени пред "Локомотив" - чуйте от прикачения файл и изказването на Иван Василев - собственик на клуба.

print Отпечатай

Полша спечели трудно в Подгорица

Полша спечели с 2:1 като гост срещу Черна гора в квалификационен мач от група "Е" за Мондиал 2018. "Дружина полска" остава на първото място с актив от 13 точки, докато черногорците са втори със 7 точки. В Подгорица нападателят Роберт Левандовски откри резултата след перфектно изпълнение на пряк свободен удар в 40-ата минута на двубоя. След почивката..

публикувано на 27.03.17 в 06:09
Даниел Иванов-Аоияма

Даниел Иванов-Аоияма завърши с победа турнира в Осака

Даниел Иванов-Аоияма завърши с положителен баланс турнира по сумо в Осака след като в последния 15-и кръг постигна осмата си победа - срещу японеца Мьогирю. Победител в турнира е великият шампион Кисеносато, който в допълнителна схватка надви завършилия също като него с 13 победи и 2 загуби Терунофуджи.

публикувано на 26.03.17 в 17:21

Себастиан Фетел спечели в Мелбърн

Себастиан Фетел с " Ферари" спечели състезанието за Голямата награда на Австралия в Мелбърн - първи кръг за сезона във Формула 1. След него останаха Луис Хамилтън и Валтери Ботас (и двамата с "Мерцедес"). Това беше 43-та победа за Фетел в кариерата. На четвърта позиция финишира другият пилот на "Ферари" - Кими Райконен. В шестицата намериха място Макс..

публикувано на 26.03.17 в 10:31
Спас Делев

С два гола на Спас Делев победихме Холандия

Националният ни отбор по футбол победи Холандия с 2:0 на стадион "Васил Левски" в среща от 1-ва група на квалификациите за световното първенство в Русия през следващата година. В 5-ата минута Спас Делев успя изпревари бранителят на гостите Де Лигт, преодоля вратаря Йерун Зут и откри резултата. Нашите продължиха да доминират и в 20-ата минута..

публикувано на 25.03.17 в 23:46
Мичел Салгадо (вляво) опитва да спре Стивън Джерард

Легендите на „Ливърпул“ надиграха „Реал“ (М) с 4:3

Легендите на „Ливърпул“ победиха с 4:3 легендите на „Реал“ (Мадрид) в благотворителен мач организиран от „Фондация Ливърпул“. Двубоят се игра на „Анфийлд“ и бе наблюдаван от 53 000 зрители. Бившият капитан на „червените“ Стивън Джерард отново бе над всички като вкара един гол и изработи останалите три. Те бяха дело на Майкъл Оуен, Джон..

публикувано на 25.03.17 в 21:41
Швеция победи с 4:0 Беларус

Швеция разгроми Беларус с 4:0

Швеция победи лесно с 4:0 у дома Беларус в квалификационен мач от 1-ва група за световното първенство по футбол, където е и състава на България. Скандинавците имаха тотално превъзходство срещу по-скромния си противник, но получиха спорна дузпа през първата част, а след почивката им бе зачетено и попадение, след като топката не беше преминала..

публикувано на 25.03.17 в 21:07
Стан Вавринка

Стан Вавринка продължава напред в Маями

Водачът в схемата Стан Вавринка (Швейцария) се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 6,99 милиона долара. Вавринка победи аржентинеца Орасио Себайос с 6:3, 6:4, след като загуби само две разигравания при вкаран първи сервис и не допусна пробив в мача. Той взе ранна преднина от 3:1 по пътя си..

публикувано на 25.03.17 в 21:01