Щафетата на България завърши осма в Руполдинг

Биатлон
ЕПА/БГНЕС

Щафетата на България за мъже завърши на осмо място в старта на 4 по 7,5 километра от Световната купа по биатлон в Руполдинг (Германия).

Красимир Анев, Антон Синапов, Димитър Герджиков и Владимир Илиев преодоляха трасето за 1:14.55.0 час, въпреки че четиримата използваха общо седем допълнителни патрона, а Антон Синапов на втори пост завъртя една наказателна обиколка след стрелбата от положение прав.

Илиев пое последния пост на 11-а позиция, но беше най-бърз в него и успя да спечели три места, като остана само на 6 десети от секунда зад седмия Австрия.

Победител стана тимът на Норвегия в състав Оле Ейнар Бьорндален, Ветле Кристиансен, Хенрик Л'Абе-Лунд и Емил Хегле Свендсен с време 1:13.40.7 час. Скандинавците използваха пет допълнителни патрона, а след последната осма стрелба Свендсен навакса почти 15 секунди изоставане, като след последната височина преди финала застигна и изпревари водещия Антон Бабиков от Русия.

Квартетът на "Сборная" в крайна сметка завърши втори на 5.1 секунди, макар че използва само с два допълнителни патрона.

Трети финишира Германия на 23.9 секунди след една наказателна обиколка и девет допълнителни патрона.

print Отпечатай
Пол Погба (вдясно) и Ханрих Мхитарян донесоха успеха на

„Манчестър Юнайтед“ триумфира в Лига Европа

Английският „Манчестър Юнайтед“ спечели втория по сила футболен турнир Лига Европа, след като на финала в Стокхолм (Швеция) победи холандския „Аякс“ с 2:0. Най-скъпият играч в историята Пол Погба откри резултата  още в 18-ата минута, когато стреля по земя, топката рикошира в крака на холандски  бранител и се оплете в мрежата на „Аякс“. Малко..

публикувано на 24.05.17 в 23:42
„Рилски спортист“ спечели бронзовите медали в баскетболното първенство при мъжете

„Рилски спортист“ се окичи с бронзовите медали

„Рилски спортист“ спечели бронзовите медали в баскетболното първенство при мъжете, след като надигра „Черно море“ с 94:62 точки пред около 300 зрители в зала "Христо Борисов" във Варна. Така играчите на Людмил Хаджисотиров спечелиха серията за третото място с 2:0 победи и за втора поредна година се окичиха с бронза. Мачът в морската столица..

публикувано на 24.05.17 в 21:18
„Лукойл Академик“ е на един успех от поредната титла в баскетболното ни първенство

„Лукойл Академик“ на победа от титлата

„Лукойл Академик“ е на един успех от поредната титла в баскетболното ни първенство, след като надигра „Берое“ с 82:73 точки и поведе с 2:0 победи във финалната серия. Третият мач е в Стара Загора в събота. Равностойната игра през първите пет минути от двубоя доведе до поредица смени на водачеството. Серия от 8-0 за „Лукойл“ обаче даде ранен..

публикувано на 24.05.17 в 21:09
„Ботев“ (Пд) спечели купата на България по футбол

„Ботев“ (Пд) взе Купата след 2:1 над "Лудогорец"

Пловдивският „Ботев“ спечели Купата на България по футбол. Във финалната среща, играна на националния стадион „Васил Левски“ „жълто-черните“ победи шампиона „Лудогорец“ с 2:1. Пловдивчани доминираха през цялото първо полувреме, а в 36-ата минута удар на Лъчезар Балтанов срещна гредата. В 44-ата минута Омар Косоко се възползва от пас на..

публикувано на 24.05.17 в 20:34
Том Дюмолен

Французин спечели 17-ия етап на Джирото

Французинът Пиер Ролан спечели първа етапна победа в големия колоездачен тур, след като триумфира в 17-ия етап на Обиколката на Италия. Ролан донесе и първата етапна победа за отбора на „Канондейл“ в Европа след повече от две години. Той финишира първи с време 5 часа, 42 минути и 56 секунди в дистанцията от 219 километра от Тирано до Канацей...

публикувано на 24.05.17 в 20:17
Със Стивън Джерард (вляво) в състава си „Ливърпул“ победи с 3:0 австралийския „Сидни“

С Джерард и Карагър „Ливърпул“ отново бие

С отказалите се легенди Стивън Джерард и Джейми Карагър в състава си, английския „Ливърпул“ победи с 3:0 австралийския футболен „Сидни“ в демонстративен приятелски мач, който се игра на Зеления континент, но премина при невероятно засилени мерки за сигурност заради атентата в Манчестър. Даниъл Стъридж, Алберто Морено и Роберто Фирмино вкараха..

публикувано на 24.05.17 в 17:48
Виктория Томова

Виктория Томова отпадна от Ролан Гарос

Виктория Томова отпадна в квалификациите на турнира по тенис от Големия шлем - Ролан Гарос. Тя се предаде след три сета срещу холандката Аранча Рус след 6:4, 5:7 и 5:7. В първия сет Томова взе предимство, след като направи пробив за 4:2, но холандката й го върна при 4:5. Накрая тя измъкна сета пак с пробив, но при шестата възможност. Във..

публикувано на 24.05.17 в 16:56