ЦСКА победи швейцарците от "Амрисвил" с 3:1 гейма

БГНЕС

ЦСКА победи "Амрисвил" (Швейцария) с 3:1 (25:16, 25:22, 18:25, 25:17) пред около 4 хиляди зрители в "Арена Армеец" в първа среща от 1/16-финалите във волейболния турнир за купата на CEV при мъжете.

Възпитаниците на Александър Попов започнаха силно мача и набързо поведоха с 9:3 и до края на първия гейм нямаха съществени проблеми.

Втората част беше доста по-оспорвана, като гостите дори се оттеглиха с аванс от 16:15 точки при второто техническо прекъсване. Последва добра серия на софиянци и те дръпнаха с 21:18, а след това и с 24:20, за да удвоят аванса си в резултата.

Швейцарците продължиха възходящото си представяне в третия гейм. Те поведоха рано с 5:2 точки, а силите на "червените" стигнаха за изравняване при 10:10, но след това "Амрисвил" отново взе аванс от 16:13, който в последствие нарасна до 21:16 и гостите без проблеми затвориха частта и намалиха изоставането си.

"Армейците" стартираха колебливо и в четвъртия гейм и загубиха първите три разигравания, но след това взеха осем поредни точки, като техническото прекъсване дойде при 8:3. Тогава срещата прекъсната заради проблем с настилката на залата в полето на гостите, но след консултация с треньорския щаб на швейцарците двубоят все пак беше подновен след около 4-5 минути, въпреки че терафлексът не беше оправен.

ЦСКА продължи серията си на 10 поредни безответни точки. В последствие "червените" дръпнаха с 14:4 и до края нямаха особени проблеми да затворят мача.

Смилен Мляков беше най-резултатен за българите с 22 точки. По 11 пункта добавиха Христо Цветанов и Яни Георгиев.

„Ботев“ мина през градския си съперник

„Ботев“ спечели възловия мач за Пловдив, след като надигра с 3:0 градския си съперник „Локомотив“ в среща от 10-ия кръг в Първа лига. Двата играха на базата „Коматево“ без публика, заради наказание на „канарчетата“. „Жълто-черните“ поведоха в резултата още в 13-ата минута с гол на новото попълнение Густаво Алфонсо. Тодор Неделев удвои..

публикувано на 24.09.17 в 20:41

„Лукойл Академик“ с първа победа в квалификациите за Шампионската лига

„Лукойл Академик“ победи като гост с 92:81 точки португалския „Бенфика“ в среща от втория кръг на квалификациите за Шампионската лига на ФИБА. „Студентите“ се включва в пресявките директно от втория кръг, а „Бенфика“ стигна до него, след като отстрани австрийския „Капфенберг“ в първия етап. Шампионите започнаха отлично мача, но след..

публикувано на 24.09.17 в 20:34

Петер Саган с безпрецедентна трета поредна световна титла

Словенецът Петер Саган спечели безпрецедентна трета поредна световна титла в масовия старт от първенството на планетата  по колоездене на шосе в Норвегия. С мощен финален спринт той изпревари със сантиметри представителя на домакините Александър Кристоф, а трети със същото време завърши световният вицешампион от Ричмънд 2015 Майкъл Матюс..

публикувано на 24.09.17 в 19:40

Ивана Петрова е европейска шампионка по вдигане на тежести при 17-ет годишните

Ивана Петрова спечели титлата в категория 44 килограма на европейското първенство по вдигане на тежести за кадети в Прищина (Косово). Възпитаничката на   Илиян Паскалев триумфира изхвърлянето с 57 килограма, а изтласкването преодоля  75 килограма и с нов европейски рекорд (при 17-ет годишните) от 132 килограма в двубоя стигна до златния медал...

публикувано на 24.09.17 в 19:30

Марк Маркес с победа пред родна публика

Защитаващият титлата си Марк Маркес (Испания) с "Хонда" спечели състезанието от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас МотоGP за Голямата награда на Арагон. Трикратният световен първенец в кралския клас Маркес беше най-бърз на пистата "Моторланд Арагон" пред родна публика, записвайки втора поредна победа, пета за сезона и общо 34-а в..

публикувано на 24.09.17 в 18:44

Волейболистките ни с победа над Турция, продължават напред в еврошампионата

Женският ни национален отбор по волейбол се класира за втората фаза на европейското първенство, което се провежда в Грузия и Азербайджан. Във втората си среща от трета група българките спечелиха драматично с 3:2 гейма, в отделните части 25:17, 10:25, 25:16, 20:25, 20:18 точки, срещу състава на Турция за 2 часа и 17 минути игра...

публикувано на 24.09.17 в 17:55

Националният ни отбор по волейбол за жени победи Турция с 3:2 гейма

България победи Турция с 3:2 гейма. Това е вторият мач на българките от трета група на европейското първенство. В първия мач те спечелиха с 3:2 срещу Украйна. Българките спечелиха първия гейм с 25 на 17 точки. Във втората част туркините изравниха резултата с 25 на 10 точки, но в третия гейм отново българките доминираха с 25 на 16 точки. В..

обновено на 24.09.17 в 17:41