Трета победа на "Лукойл Академик" в турнира за купата на ФИБА Европа

Мъжкият баскетболен шампион на България "Лукойл Академик" постигна третата си победа във втората групова фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа.

В мач от четвъртия кръг в група „Р“ на състезанието "Лукойл Акедемик" се наложи като гост над "Бенфика" със 76:67 точки (23:22, 15:12, 22:18, 16:15). За "Бенфика" това е четвърта загуба в групата.

Четирима баскетболисти на "Лукойл Академик" приключиха мача с двуцифрен точков актив, а най-резултатен с 20 точки бе Стив Зак. Той добави и 15 успешни борби под коша в актива си.
За "Бенфика" Карлош Мораиш реализира 17 точки.

В следващия кръг, в директен сблъсък за първото място в групата, "Лукойл Академик" приема следващата седмица в София руския "Енисей" (Красноярск). След четири кръга двата тима са с баланс от по 3 успеха и 1 загуба.

print Отпечатай
ЦСКА

"Монтана" и "Нефтохимик" с победи в полуфиналите на първенството по волейбол

Отборите на "Монтана" и "Нефтохимик" постигнаха победи в първите срещи от полуфиналите на мъжкото волейболно първенство. В Перник състава на "Нефтохимик" победи като гост с 3:0 гейма този на ЦСКА - в отделните части - 20:25, 17:25 и 22:25 , а в "Монтана" се наложи с 3:1 у дома срещу "Добруджа" след: 20:25, 25:19, 25:21 и..

публикувано на 29.03.17 в 20:33
Гриша Ганчев

Четирима кандидати за участие в търга за вещите и имущствените права на ПФК ЦСКА АД

Четирима кандидати са внесли необходимите документи за участие в търга с тайно наддаване за вещите и имуществените права на обявеното в несъстоятелност ПФК ЦСКА АД. Крайният срок за подаване на заявките беше днес в 17.00 часа, а утре синдик Дора Милева ще отвори всички предложения. Кандидатите са бизнесменът Гриша Ганчев, фирма със собственици..

публикувано на 29.03.17 в 19:47
Франк де Бур

Франк де Бур отказа да е треньор на Холандия

Бившият треньор на "Аякс" и "Интер" Франк де Бур отказа да поеме холандския национален отбор по футбол. Досегашният селекционер Дани Блинд напусна след загубата от България (0:2) в София миналата събота в световна квалификация и оваканти поста. Де Бур обясни решението си с мотива, че иска да работи всекидневно, което може да стане само на..

публикувано на 29.03.17 в 18:49
Валентин Илиев

ЦСКА 1948 на полуфинал за Аматьорската лига

Отборът на ЦСКА 1948 се класира за полуфиналите за Купата на Аматьорската лига по футбол след успех с 3:1 над състава на "Беласица" (Петрич). Всички попадения на стадиона в Герман паднаха през второто полувреме. В 49-ата минута Спас Спасов изведе "червените" напред в резултата, а само 4 по-късно Марио Димитров с удар от дистанция удвои. В 71-ата..

публикувано на 29.03.17 в 18:22
Михаел Шумахер

Синът на Шумахер проговори за баща си

Синът на седемкратния шампион във Формула 1 Михаел Шумахер - Мик, проговори за баща си за първи път след инцидента от края на 2013 година. Тогава Шумахер - старши падна при ски спускане, удари лошо главата си, а новините за здравословното му състояние са оскъдни. В същото време синът му Мик пробива в моторните спортове и през миналата седмица..

публикувано на 29.03.17 в 18:00
Камен Златков

Камен Златков с титла от първенството по ски в Банско

Камен Златков спечели първа национална титла в слалома на откритото Държавно първенство по ски-алпийски дисциплини в Банско. Златков беше най-бърз от българите на пистата "Томба", като финишира за 1:38.08 минути, след като даде най-добро време във втория манш от 48.89   секунди. Среброто Заслужи Георги Околски с 1:45.31 минута (53.78 и 51.53), а с бронза..

публикувано на 29.03.17 в 17:53