Трета победа на "Лукойл Академик" в турнира за купата на ФИБА Европа

Мъжкият баскетболен шампион на България "Лукойл Академик" постигна третата си победа във втората групова фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа.

В мач от четвъртия кръг в група „Р“ на състезанието "Лукойл Акедемик" се наложи като гост над "Бенфика" със 76:67 точки (23:22, 15:12, 22:18, 16:15). За "Бенфика" това е четвърта загуба в групата.

Четирима баскетболисти на "Лукойл Академик" приключиха мача с двуцифрен точков актив, а най-резултатен с 20 точки бе Стив Зак. Той добави и 15 успешни борби под коша в актива си.
За "Бенфика" Карлош Мораиш реализира 17 точки.

В следващия кръг, в директен сблъсък за първото място в групата, "Лукойл Академик" приема следващата седмица в София руския "Енисей" (Красноярск). След четири кръга двата тима са с баланс от по 3 успеха и 1 загуба.

print Отпечатай
Винченцо Нибали

Първа италианска победа на „Джиро Д'Италия“

Миналогодишният шампион Винченцо Нибали спечели 16-ия етап от колоездачната обиколка на Италия. Това бе първа етапна победа за местен състезател в сегашното „Джиро Д'Италия“. Италианецът зарадва местната публика с успех в един от най-тежките етапи в обиколката - 222 км от Ровета до Бормио. Нибали финишира за 6 часа, 24 минути, 22 секунди,..

публикувано на 23.05.17 в 19:26
Димитри Пайет

Димитри Пайет удължи договора си с „Олимпик“

Звездата на „Олимпик“ (Марсилия) Димитри Пайет удължи договора си с клуба до 2022 г. 30-годишният французин в средата на сезона се завърна в родината си с трансфер от английския „Уест Хем“. Пайет имаше договор за 4,5 години, тъй като това е максималният период, който правилата на ФИФА позволяват. Въпреки това от „Олимпик“ са вкарали клауза..

публикувано на 23.05.17 в 18:58
Уейн Рууни

Англия без Уейн Рууни срещу Шотландия и Франция

Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт няма да разчита на Уейн Рууни за предстоящите световни квалификации по футбол.  Според вестник „Таймс“ това може да бъде и краят на кариерата в националния отбор за 31-годишния играч. Рууни има на сметката си 119 мача за националния отбор на Англия и е вкарал 53 гола. На 10 юни Англия ще играе..

публикувано на 23.05.17 в 18:44

Георги Дерменджиев и Николай Киров: Готови сме за продължение и дузпи

Треньорите на "Лудогорец" Георги Дерменджиев и на "Ботев" Пловдив Николай Киров са категорични, че отборите им са готови за утрешния финал в турнира за Купата на България по футбол. И двамата заявиха на днешната пресконференция, че преди този мач са отработвали изпълнения на дузпи. Двубоят за трофея започва утре в 18.30 часа на националния..

публикувано на 23.05.17 в 18:09
Атанас Караиванов

Чакат 11 000 зрители на финала за Купата на България

Финалът в турнира за купата на България по футбол между шампиона „Лудогорец“ и „Ботев“ (Пловдив) утре се очаква да привлече на трибуните около 11 хиляди зрители, прогнозира  главният мениджър на Професионалната лига Атанас Караиванов. Срещата е от 18 часа и 30 минути на стадион „Васил Левски“. До този момент са продадени 6500 билета,..

публикувано на 23.05.17 в 17:56

Шахматната федерация загуби обжалване пред Спортния арбитражен съд

Българската федерация по шахмат (БФШ) загуби обжалването пред Спортния арбитражен съд (CAS) в Лозана срещу решението за изключването й от структурите на Европейския шахматен съюз (ЕШС), взето на 10 септември 2016 г. Тогава на Генералната асамблея на ЕШС в Баку с 37 гласа „за“ и 11 „против“ БФШ бе извадена от организацията. От родната централа..

публикувано на 23.05.17 в 16:00
Мария Гроздева и Антоанета Бонева

Бонева и Гроздева извън финал в Мюнхен

Антоанета Бонева и Мария Гроздева не успяха да намерят място във финала на 10 метра пистолет (жени) на Световната купа по спортна стрелба в Мюнхен. Бонева, която онзи ден завоюва сребро на 25 метра пистолет в Мюнхен, регистрира резултат 383 точки на пневматичното оръжие и остана 13-а. Гроздева записа с точка по-малко (382) и завърши 16-а. Третата..

публикувано на 23.05.17 в 15:39