Трета победа на "Лукойл Академик" в турнира за купата на ФИБА Европа

Мъжкият баскетболен шампион на България "Лукойл Академик" постигна третата си победа във втората групова фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа.

В мач от четвъртия кръг в група „Р“ на състезанието "Лукойл Акедемик" се наложи като гост над "Бенфика" със 76:67 точки (23:22, 15:12, 22:18, 16:15). За "Бенфика" това е четвърта загуба в групата.

Четирима баскетболисти на "Лукойл Академик" приключиха мача с двуцифрен точков актив, а най-резултатен с 20 точки бе Стив Зак. Той добави и 15 успешни борби под коша в актива си.
За "Бенфика" Карлош Мораиш реализира 17 точки.

В следващия кръг, в директен сблъсък за първото място в групата, "Лукойл Академик" приема следващата седмица в София руския "Енисей" (Красноярск). След четири кръга двата тима са с баланс от по 3 успеха и 1 загуба.

print Отпечатай
Жо-Вилфрид Цонга

Жо-Вилфрид Цонга спечели титлата в Ротердам

Французинът Жо-Вилфрид Цонга спечели турнира по тенис в холандския град Ротердам с награден фонд 1,85 милиона евро. Поставеният под номер 6 Цонга победи на финала третия в схемата Давид Гофен (Белгия) с 4:6, 6:4, 6:1 и заслужи първи трофей от 17 месеца. Гофен стартира по-добре мача и поведе с 4:1 по пътя си към успеха в първия сет. Втората част вървеше..

публикувано на 20.02.17 в 10:01
Александър Долгополов

Александър Долгополов с титлата в Буенос Айрес

Александър Долгополов спечели трета титла в кариерата си от турнирите на АТП, след като надигра със 7:6(4), 6:4 Кей Нишикори на финала в Буенос Айрес. Украинецът изигра първи финал от три години насам и спечели чиста победа срещу петия в света японец. Долгополов изпусна цели пет разигравания за пробив в осмия гейм, но все пак успя да спечели първия сет..

публикувано на 20.02.17 в 09:57

Отборът на Запада надигра тима на Изтока с рекордното 192:182 в "Мача на звездите"

Тимът на Запада победи този на Изтока в 66-ия "Мач на звездите" в Националната баскетболна асоциация в Ню Орлиънс с рекордния резултат от 192:182. Двата тима си отбелязаха общо 374 точки, което е с 5 повече спрямо миналогодишния рекорд от 369. Центърът на "Ню Орлиънс Пеликанс" Антъни Дейвис счупи рекорда за най-много точки, отбелязани от един играч в..

публикувано на 20.02.17 в 09:51

"Пари Сен Жермен" пропусна да съкрати разликата с "Монако" във Франция

"Пари Сен Жермен" не се възползва от грешката на "Монако" в петък вечер и остана на три точки от първото място в генералното класиране на френското първенство по футбол. Столичаните завършиха наравно 0:0 срещу "Тулуза" като домакини, а в своя мач от 26-ия кръг "Монако" стигна само до 1:1 в гостуването си срещу "Бастия". "Пари Сен Жермен", който победи..

публикувано на 20.02.17 в 09:45

"Милан" с труден успех над "Фиорентина" в италианското първенство

"Милан" поведе с четири точки на "Фиорентина" на седмото място в генералното класиране на италианското първенство по футбол, след като спечели директния мач на "Джузепе Меаца" с 2:1. "Росонерите" са с актив от 44 точки, а пред тях е "Лацио" с 47. "Милан" поведе в резултата в 17-ата минута на срещата, когато Хосе Соса центрира от пряк свободен удар, а..

публикувано на 20.02.17 в 09:42

"Кьолн" измъкна точка при гостуването на "Шалке" в Германия

"Кьолн" измъкна 1:1 срещу гостуващия на "Шалке" в регионалното дерби от 21-ия кръг на германското футболно първенство. Домакините останаха на седма позиция с 33 точки, докато "кралскосините" от Гелзенкирхен се изкачиха на десета позиция с 26 точки. Гостите поведоха още във втората минута, когато Даниел Калагиури центрира от ляво в малкото наказателно..

публикувано на 20.02.17 в 09:39
Златан Ибрахимович

Златан Ибрахимович спаси "Манчестър Юнайтед" срещу "Блекбърн" за купата на Англия

"Манчестър Юнайтед" победи "Блекбърн" с 2:1 на "Иууд Парк" и се класира за четвъртфиналите на турнира за купата на английската Футболна асоциация. Домакините, които заемат предпоследното място във втория ешалон, започнаха по-активно и в 17-ата минута откриха резултата. Холандецът Марвин Емнес изведе със страхотен пас Дани Греъм в ляво в пеналта и..

публикувано на 20.02.17 в 09:37