Трета победа на "Лукойл Академик" в турнира за купата на ФИБА Европа

Мъжкият баскетболен шампион на България "Лукойл Академик" постигна третата си победа във втората групова фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа.

В мач от четвъртия кръг в група „Р“ на състезанието "Лукойл Акедемик" се наложи като гост над "Бенфика" със 76:67 точки (23:22, 15:12, 22:18, 16:15). За "Бенфика" това е четвърта загуба в групата.

Четирима баскетболисти на "Лукойл Академик" приключиха мача с двуцифрен точков актив, а най-резултатен с 20 точки бе Стив Зак. Той добави и 15 успешни борби под коша в актива си.
За "Бенфика" Карлош Мораиш реализира 17 точки.

В следващия кръг, в директен сблъсък за първото място в групата, "Лукойл Академик" приема следващата седмица в София руския "Енисей" (Красноярск). След четири кръга двата тима са с баланс от по 3 успеха и 1 загуба.

Зинедин Зидан

Зидан: Чака ни тежък сезон

Старши-треньорът на "Реал" (Мадрид) Зинедин Зидан бе много щастлив след победата над "Барселона" с 2:0 и спечелването на Суперкупата на Испания. „Реал“ надделя с общ резултат 5:1. Всички футболисти играха силно, не само Марко Асенсио. Започнахме сезона по най-добрия начин и вдигнахме две купи. Първото полувреме беше зрелищно, действахме на висока..

публикувано на 17.08.17 в 10:57
Фелипе Коутиньо

"Барселона" на крачка от Коутиньо и Дембеле

Испанският футболен клуб "Барселона" е близо до привличането на Филипе Коутиньо и Усман Дембеле, призна спортният директор на клуба Пеп Сегура . Близо сме до Коутиньо и Дембеле. Преговаряме за личните им условия. Надяваме се, че двамата ще бъдат играчи на "Барселона" още този сезон , каза Сегура пред ТВ3 след загубата от "Реал" Мадрид с 0:2 снощи..

публикувано на 17.08.17 в 09:54
Димитър Димитров

"Лудогорец" – "Судува" пряко по "Хоризонт"

Шампионът на България по футбол "Лудогорец" приема състава на литовския "Судува" в първа среща от плейофите за влизане в групите на турнира "Лига Европа". Срещата в Разград започва в 21.30 часа и ще бъде предавана пряко по програма "Хоризонт" на Българското национално радио. Срещата ще е и официален дебют за Димитър Димитров като старши треньор на..

публикувано на 17.08.17 в 07:35
Отборът на

"Реал" (Мадрид) спечели Суперкупата на Испания

Отборът на "Реал" (Мадрид) победи "Барселона" с 2:0 на своя "Сантяго Бернабеу" в реванша за Суперкупата на Испания по футбол и с общ резултат 5:1 от двата мача спечели трофея за десети път в историята. Каталунците обаче остават рекордьори с 12 трофея. Марко Асенсио (4) и Карим Бензема (39) вкараха головете, а в 33-тата минута Лукас Васкес нацели..

публикувано на 17.08.17 в 07:28

Тежка загуба за "Астана" на Станимир Стоилов в плейофа за Шампионската лига

Отборът на треньора Станимир Стоилов – „Астана“ допусна тежка загуба – 0:5 при гостуването на „Селтик“ в първи плейофен мач за влизане в групите на Шампионската лига по футбол. Така ситуацията за класиране в турнира на богатите за тима от Азербайджан изглежда безнадеждна за реванша следващата седмица. Все пак ако не направи чудо, за да отстрани..

публикувано на 16.08.17 в 23:57
Националите по баскетбол завършиха без загуба предварителните квалификации

Баскетболистите завършиха без загуба предварителните квалификации

Националите по баскетбол победиха като гости Беларус с 84:70 точки в последния си мач от предварителните квалификации за световното първенство в Китай през 2019 година. Така нашите завършиха бе загуба тази група и си осигуриха по-благоприятен жребий за същинските квалификации, който ще се тегли на 24 август. Чавдар Костов затвърди добрата си..

публикувано на 16.08.17 в 21:43
Хуан Мартин Дел Потро

Дел Потро е следващият съперник на Григор

Григор Димитров ще играе срещу Хуан Мартин Дел Потро в третия кръг на турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Синсинати с награден фонд 5,244 милиона долара. Аржентинецът отстрани преминалия през квалификациите американец Мичъл Крюгер с 6:4, 6:4. Преди това Григор Димитров надигра испанеца Фелисиано Лопес със 7:6, 6:4. Хасковлията, който е..

публикувано на 16.08.17 в 21:31