Трета победа на "Лукойл Академик" в турнира за купата на ФИБА Европа

Мъжкият баскетболен шампион на България "Лукойл Академик" постигна третата си победа във втората групова фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа.

В мач от четвъртия кръг в група „Р“ на състезанието "Лукойл Акедемик" се наложи като гост над "Бенфика" със 76:67 точки (23:22, 15:12, 22:18, 16:15). За "Бенфика" това е четвърта загуба в групата.

Четирима баскетболисти на "Лукойл Академик" приключиха мача с двуцифрен точков актив, а най-резултатен с 20 точки бе Стив Зак. Той добави и 15 успешни борби под коша в актива си.
За "Бенфика" Карлош Мораиш реализира 17 точки.

В следващия кръг, в директен сблъсък за първото място в групата, "Лукойл Академик" приема следващата седмица в София руския "Енисей" (Красноярск). След четири кръга двата тима са с баланс от по 3 успеха и 1 загуба.