Виктория Томова преодоля първия квалификационен кръг в Мелбърн

Виктория Томова
БГНЕС

Само една от 5-те български тенисистки успя да преодолее първия квалификационен кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис в Мелбърн.

Виктория Томова надигра сръбкинята Ивана Йорович с 6:3 и 7:5 . Следващата съперничка на Томова ще бъде японката Хироко Кувата, която отстрани друга българка Изабелла Шиникова с 2:0 сета.

Загуби претърпяха още Сесил Каратанчева от рускинята Анна Блинкова с 3:6 и 2:6, Елица Костова срещу Вера Лапко от Беларус с 1:6,7:5 и 6:8  и Александрина Найденова от корейката Су  Джан с 1:6 и 1:6.

Директно за основната схема се класира Цветана Пиронкова, докато при мъжете Григор Димитров е сред поставените.

print Отпечатай
„Реал“ (М) спечели с 3:2 след изоставане от 0:2 при гостуването си на „Виляреал“

„Реал“ (М) обърна „Виляреал“ от 0:2

„Реал“ (Мадрид) спечели трудно с 3:2 след изоставане от 0:2 при гостуването си на „Виляреал“ в мач от 24-ия кръг на испанския футболен шампионат. Всичко най-важно в двубоя на стадион "Ел Мадригал" се случи след почивката, а през първата част двамата вратари Кейлор Навас и Серхио Асенхо се отличиха с по едно добро спасяване. В 50-ата минута..

публикувано на 27.02.17 в 07:42
„Пари Сен Жермен“ победи с 5:1 като гост „Олимпик“ (Марсилия)

„Пари Сен Жермен“ громи с 5:1 в Марсилия

„Пари Сен Жермен“ победи с разгромното 5:1 като гост „Олимпик“ (Марсилия) в дербито от 27-ия кръг на френското футболно първенство. Шампионите поведоха в резултата още в 6-ата минута чрез Маркиньос, който се разписа отблизо с глава след центриране отляво на Тиаго Силва. Домакините отговориха с опасен удар на Димитри Пайет, който обаче излезе..

публикувано на 27.02.17 в 07:34
„Рома“ победи с 3:1 като гост „Интер“

„Рома“ прегази „Интер“ като гост

„Рома“ победи с 3:1 като гост „Интер“ в дербито от 26-ия кръг в италианското футболно първенство. С два гола за столичани се отличи Раджа Наинголан, разписал се по един път във всяко полувреме. "Вълците" остават на второ място в Серия А с актив от 59 точки, със 7 по-малко от шампиона и настоящ лидер „Ювентус“. Наинголан откри резултата в..

публикувано на 27.02.17 в 07:03
Златан Ибрахимович

„Юнайтед“ взе купата на Лигата в Англия

„Манчестър Юнайтед“ спечели за пети път в историята си купата на Лигата в Англия. На финала на "Уембли" 20-кратните шампиони на Англия победиха изключително драматично с 3:2 „Саутхемптън“, а с два гола се отличи Златан Ибрахимович. "Червените дяволи" поведоха в резултата в 19-ата минута с прецизно изпълнение на пряк свободен удар от страна..

публикувано на 27.02.17 в 06:56
„Лудогорец“ поведе с 12 точки след 4:0 над „Верея“

„Лудогорец“ дръпна с 12 точки след 4:0 над „Верея“

„Лудогорец“ победи с 4:0 „Верея“ като домакин в последния мач от 21-ия кръг на Първа футболна лига и увеличи на 12 точки преднината си пред втория „Левски“ в класирането. Шампионите са с актив от 56 точки, а "сините" са с 44. Третият ЦСКА е с 41. „Верея“ изигра много добро първо полувреме на "Лудогорец Арена", а Селим Керкар дори вкара..

публикувано на 26.02.17 в 19:58
Лионел Меси донесе победата на „Барселона“ с 2:1 като гост на „Атлетико“ (Мадрид)

Меси донесе трите точки на „Барса“ срещу „Атлетико“ (М)

Късен гол на Лионел Меси донесе победата на „Барселона“ с 2:1 като гост на „Атлетико“ (Мадрид) в мач от испанското футболно първенство. Аржентинецът се разписа в 86-ата минута и качи каталунците на върха в класирането на Примера дивисион. „Барса“ поведе с гол на Рафиня в 64-ата минута, но Диего Годин изравни за „Атлетико“ в 70-ата минута...

публикувано на 26.02.17 в 19:42
„Лацио“ победи у дома с 1:0 „Удинезе“

„Лацио“ и „Милан“ бият след спорни дузпи

„Лацио“ записа важна победа у дома с 1:0 срещу „Удинезе“ и се приближи до Топ 3 на класирането в италианското футболно първенство. Спорна дузпа донесе трите точки за "орлите" и тимът от Рим вече е на 4 точки от третия „Наполи“. Чиро Имобиле реализира 11-метровия наказателен удар, отсъден за спорна игра с ръка в наказателното поле на „Удинезе“...

публикувано на 26.02.17 в 18:57