Аоияма с втора победа в Токио

Даниел Иванов-Аоияма

Даниел Иванов-Аоияма записа втора победа на Големия януарски турнир по сумо в Токио.

"Маегашира-7" Аоияма победи в схватка от петия кръг "маегашира-6" Чийошома, като използва популярната хватка "йорикири" и избута съперника си от дохьото. За Чийошома поражението е второ в турнира.

В утрешния шести ден на надпреварата 190-килограмовият Аоияма ще се бори с "маегашира-9" Кайсей, който има същия актив като Аоияма от 2 победи и 3 загуби.

Водачи в класирането до момента с пълен актив от пет победи са "йокозуна" Хакухо, "маегашира-15" Саданоуми, "маегашира-10" Таканоива, "маегашира-10" Сококурай и "озеки" Кисеносато.

Веселин Топалов

Топалов загуби от световния шампион Карлсен

Веселин Топалов загуби с черните фигури на 56-ия ход от световния шампион Магнус Карлсен (Норвегия) в партия от седмия кръг на петия шахматен турнир "Мемориал Вугар Гашимов" в Шамкир (Азербайджан). Норвежецът излезе начело в класирането с 4 точки и половина, а с 4 Топалов дели второто място, заедно с Аниш Гири (Холондия) и Дин Лирен (Китай). В осмия..

публикувано на 27.04.18 в 07:37

Днешното пленарно заседание на Народното събрание е изцяло посветено на парламентарен контрол

Днешното пленарно заседание на Народното събрание е изцяло посветено на парламентарен контрол, който ще започне в 9 ч.На въпроси на депутати ще отговарят шестима министри. Първи ще отговарят министрите на културата и туризма Боил Банов и Николина Ангелкова, като най-много са въпросите към министъра на здравеопазването Кирил Ананиев и към..

публикувано на 27.04.18 в 07:35
„Атлетико“ измъкна 1:1 от „Арсенал“ с 10 души

Отборът на „Атлетико“ (Мадрид) постигна добър резултат – 1:1 при гостуването на „Арсенал“ в първия мач от полуфиналите в турнира по футбол Лига Европа. Испанците играха с 10 души още след десетата минута, когато заради втори жълт картон съдията изгони Шиме Върсалко. Минута по-късно реферът отстрани и треньора на „Атлетико“ – Диего Симеоне, който..

публикувано на 27.04.18 в 00:42
Спряха правата на двама футболни съдии

Съдийската комисия (СК) към Българския футболен съюз (БФС) спря правата на рефера Станислав Ставров и втория асистент съдия Милен Арабаджиев заради „явни грешки, с които са повлияли на крайния резултат на срещата“ в турнира за Купата на България по футбол между „Ботев“ и „Славия“. СК обаче не уважи молбата на „канарчетата“ мачът да бъде преигран...

публикувано на 26.04.18 в 21:26
Стефани и Габриела Стоеви са на четвъртфинал

Сестри Стоеви с втори успех на Европейското

Вторите поставени Габриела и Стефани Стоеви записаха втора победа и се класираха на четвъртфиналите на двойки на Европейското първенство по бадминтон в Уелва, Испания. Сестрите, които са №12 в световната ранглриста, бяха убедителни срещу шведките Аманда Хогстрьом и Клара Нистад и спечелиха с 21:13, 21:12. Срещата продължи 31 минути. На..

обновено на 26.04.18 в 20:59

Букмейкър подкрепя 30 спортни таланти

„Еврофутбол“ официално обяви победителите в седмия национален конкурс за „Спортни таланти“ 2018 г. Букмейкърската къща ще подкрепи финансово 30 индивидуални състезатели до 28 г., като десет от тях ще са в програмата за втори или трети път. Интересен факт е, че през тази година съотношението мъже / жени в крайното класиране е напълно еднакво –..

публикувано на 26.04.18 в 18:00

Ибрахимович няма да играе на Световното първенство

Голмайстор номер 1 в историята на Швеция Златан Ибрахимович със сигурност няма да участва на Световното първенство в Русия това лято, обяви спортният директор на националния отбор на страната Ларс Рихт. 36-годишният нападател се отказа от националния отбор преди две години, но след като страната се класира за участие на Мондиал 2018, на..

публикувано на 26.04.18 в 17:46