„Вашингтон“ оглави класирането в НХЛ

Хокейстите на „Вашингтон“ оглавиха класирането в НХЛ след успех над "Филаделфия"

„Вашингтон“ разгроми „Филаделфия“ с 5:0 и оглави класирането в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Джъстин Уилямс и Мат Нисканен вкараха по два гола в рамките на 5 минути в третия период, а Филип Грубауер спря 24 изстрела за деветия пореден успех на „Кепитълс“.

За „Филаделфия“ това пък бе девета поредна загуба като гост в Лигата.

Джейсън Поминвил вкара гол и даде аванс от 3:2 на „Минесота“ в третата част при гостуването на „Чикаго“. Резултатът се запази до края на срещата и „Уайлд“ взе изключително ценен успех в дербито, който ги изкачи на първото място в Централната дивизия.

Нино Ниедерейтер и Крис Стюарт също се разписаха за „Минесота“.

Патрик Берглунд вкара втория си гол в мача 51 секунди след старта на продължението, за да донесе на „Сейнт Луис“ победа над „Анахайм“ с 2:1, а Картър Хътан отрази 22 изстрела във втория си пореден мач като титуляр за „Сейнт Луис“.