Мароко с първи успех за Купата на африканските нации

Футболистите на Мароко (с червени екипи) записаха първа победа в турнира за Купата на африканските нации

Мароко записа първа победа в турнира по футбол за Купата на африканските нации след като надигра 3:1 над Того във втория кръг на 3-та група.

С успеха възпитаниците на селекционера Ерв Ренар се изкачиха на второто място с 3 точки и се нуждаят от равенство в последния си мач срещу защитаващия титлата си Кот Д'Ивоар, за да се класират за четвъртфиналите.

Резултатът пък гарантира продължаването във фазата на елиминациите на Конго, който е лидер с 4 точки, след равенството 2:2 с  Кот Д'Ивоар в другата среща от групата.

Того поведе още в 5-ата минута, когато Матьо Досеви се разписа след асистенция на Флойд Айте.

Десетина минути по-късно Азиз Бухадуз изравни с глава след подаване от корнер на Файсал Фаджр, който в 21-ата минута асистира и за втория гол Ромен Сайс с центриране от фаул.

Юсеф Ен-Незири оформи успеха на мароканците с хубав удар от дистанция в 72-ата минута.