Български победи на тенис турнир в Турция

Диа Евтимова

Диа Евтимова и Зиновия Ванева се класираха за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под номер 7 Евтимова се наложи над представителката на домакините Джемре Анъл с 6:2, 7:6(4).

29-годишната софиянка спечели лесно първия сет, а във втория пропиля аванс от 5:2 гейма, но все пак стигна до успеха в тайбрека след 84 минути игра.

За място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу квалификантката Ванева, след като 17-годишната тийнейджърка разгроми на старта на основната схема друга квалификантка Чжуома Ни (Китай) с 6:3, 6:0 за 70 минути.

С победите си днес двете българки си осигуриха по 1 точка за световната ранглиста и по 294 долара.