Филип Лам обяви края на кариерата си

Филип Лам

Капитанът на „Байерн“ (Мюнхен) и на германския национален отбор по футбол при триумфа на световното първенство в Бразилия преди три години Филип Лам, ще сложи край на професионалната си кариера след края на настоящия сезон.

33-годишният бранител разкри намеренията си да се оттегли от футбола цяла година преди края на договора му с баварците.

Лам, който има 501 мача за „Байерн“ от 2002 година насам, разкри, че има сили да доиграе сезона на най-високо ниво, но след това вече ще му бъде трудно да го прави.

Ще прекратя кариерата си през лятото и вече съм уведомил ръководството на клуба. Мога да продължа да играя до края на сезона и да бъда лидер на отбора, но не и по-нататък, каза той.

Лам е сред най-успешните футболисти на „Байерн“ за всички времена. Той е печелил абсолютно всичко във футбола, включително седем титли в Бундеслигата, Шампионската лига и световната купа.

Димитър Кузманов

Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Чалънджър" в Буенос Айрес

Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира по тенис червени кортове от сериите "Чалънджър" в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 50 хиляди долара и гостоприемство.  Кузманов победи квалификанта Бастиан Мая (Чили) с 6:4, 6:2 за 84 минути.   25-годишният пловдивчанин пропиля ранен аванс от 3:0, но след 4:4 спечели пет поредни..

публикувано на 16.11.18 в 22:51

Владимир Зографски преодоля квалификациите на старта на Световната купа

Владимир Зографски преодоля квалификациите за първото състезание от новия сезон за Световната купа по ски-скок в полския зимен център Висла.   Зографски се нареди на девето място в пресявките на голямата шанца със 125.6 точки, след като преодоля 127.0 метра.   Българинът остана само на 12.1 точки от победителя в квалификациите Евгени Климов от..

публикувано на 16.11.18 в 22:03

Клаудио Раниери: "Фулъм" има качества, няма организация

"Фулъм" има достатъчно качества за Висшата лига, но без организация на игра и хладнокръвност, отборът няма да тръгне напред, заяви новият мениджър на англичаните Клаудио Раниери.   "Гледах мачове на този отбор и знам, че той е достатъчно качествен, за да се спаси. Повтарям се, но ще го кажа отново: Трябват ни дух и борбеност. Когато съчетаем..

публикувано на 16.11.18 в 20:42
Мартин Димитров и Радомир Найденов

България с първи медал от световното първенство по скокове на батут за юноши, младежи и девойки в Санкт Петербург

България има първия си медал от световното първенство по скокове на батут за юноши, младежи и девойки, което сe провежда в Санкт Петербург. Донесоха го Мартин Димитров и Радомир Найденов в синхронните скокове при юношите. Българите влязоха с втори резултат сред осемте най-добри и с много стабилно и прецизно изпълнение (45 .580 точки) успяха..

публикувано на 16.11.18 в 20:17
Деница Елисеева

Три победи от три мача за българките на световното първенство по бокс

Трета победа от три мача постигнаха българските състезателки на световното първенство по бокс за жени в Ню Делхи (Индия). Извоюва я най-опитната в отбора - Деница Елисеева. Европейската шампионка от София 2016 и бронзова медалистка от предишното световно първенство в Астана спечели с неединодушно решение на съдиите мача си от втория кръг на..

публикувано на 16.11.18 в 18:17
Симеон Попов

Симеон Попов с 10-то място на световното първенство по таекуондо в дисциплината „Пумсе“

Симеон Попов се класира на 10-то място на 11-то  световно първенство по таекуондо в дисциплината „Пумсе“, което се провежда в Тайпе. В първия елиминационен кръг в категория Master 1 българинът получи висока техническа оценка за представянето на 12-то и 13-то Пумсе, което му позволи да продължи напред в надпреварата. Във втория кръг жребият..

публикувано на 16.11.18 в 18:02
Александер Зверев победи в 2 сета Иснър.

Зверев на полуфинал срещу Федерер в Лондон

Александер Зверев попълни полуфиналната четворка на финалите на АТР в Лондон. Германският тенисист победи Джон Иснър от Съединените щати със 7:6(5), 6:3 в група „Гуга Кюртен“ след час и 21 минути игра. С успеха Зверев се присъединява към Новак Джокович. Саша ще завърши втори в групата и утре ще играе срещу Роджър Федерер от 16 часа..

публикувано на 16.11.18 в 17:55