Очаквайте "Пирин" - "Левски" и "Черно море" - ЦСКА-София пряко по "Хоризонт"

Снимка: БФС

Двата, най-интересни мача от 20-ия кръг на подновеното ни футболно първенство в Първа лига ще можете да проследите в преките предавания по програма "Хоризонт". Очаквайте в събота от 15.00 часа гостуването на "Левски" в Благоевград срещу традиционно неудобния за "сините" "Пирин", а неделя коравия тим на "Черно море" приема в Каварна "ЦСКА-София" от 12.30 часа.

Ето програмата и класирането в Първа професионална лига след първата завършила среща от 20-ия кръг:

"Дунав" (Русе) - "Берое" (Стара Загора) 0:4

в събота:
"Нефтохимик" (Бургас) - "Монтана"
"Пирин" (Благоевград) - "Левски"
"Локомотив" (Горна Оряховица) - "Ботев" (Пловдив)

в неделя:
"Черно море" (Варна) - "ЦСКА-София"
"Славия" - "Лудогорец" (Разград)

в понеделник:
"Верея" (Стара Загора) - "Локомотив" (Пловдив).

Почина Иван Абаджиев

На 85 години почина най-великият треньор по вдигане на тежести в света Иван Абаджиев. Той бе на лечение в Германия, където от години жевее дъщеря му - известната цигуларка Ангелина Абаджиева. Починал е в болницата след като няколко дни е бил в кома. Под ръководството и благодарение на методиката на Иван Абаджиев българските щангисти постигнаха..

публикувано на 25.03.17 в 08:53

Симеон Славчев: Контузените играчи ще ни липсват

Националът на България Симеон Славчев коментира ситуацията около състава на „лъвовете” преди световната квалификация с Холандия. Двата тима ще спорят един срещу друг утре, 25 март, на стадион „Васил Левски” от 21.45 часа. Срещата ще бъде предавана пряко по "Хоризонт" За мача с „лалетата”..

публикувано на 24.03.17 в 18:53

Петър Хубчев: Няма да издържим на глуха защита срещу Холандия

България няма да издържи 90 минути в глуха защита срещу Холандия и родните национали ще опитат да се надиграват с "лалетата", обяви селекционерът Петър Хубчев. Той добави, че контузиите на Владислав Стоянов, Георги Миланов и Светослав Дяков няма да променят плановете му за световната квалификация в събота вечер. Има промяна и не го крия, но контузиите..

публикувано на 24.03.17 в 18:47

Общо 9 медала за България от "Спешъл олимпикс 2017"

Атлетите на Спешъл Олимпикс България завоюваха от Световните зимни игри Австрия‘2017 общо 9 медала – 4 златни, 3 сребърни и 2 бронзови. „Пулсът на Света“ - мотото на игрите завладява хората със сгряващи сърцето моменти и срещи на място. Атмосферата е страхотна, публиката дори още повече, подкрепата, която атлетите получават, е изключителна...

публикувано на 24.03.17 в 17:45

Изабелла Шиникова се класира за финала на двойки в Хамамет /Тунис/

Изабелла Шиникова се класира за финала на двойки на турнира по тенис на червени кортове в Хамамет (Тунис). Шиникова и Шантал Шкамлова (Словакия), поставени под номер 1, надделяха над четвъртите в схемата Шарлоте Рьомер (Еквадор) и Изабел Уолъс (Австралия) с 6:4, 6:3 за 64 минути. Двете на три пъти преодоляха пробив пасив в първия сет и от 3:4..

публикувано на 24.03.17 в 17:44
Джанлуиджи Буфон

Джанлуиджи Буфон тази вечер може да изиграе своя мач №1000

Легендарният страж на Италия и Ювентус Джанлуиджи Буфон очаква да изиграе своя мач №1000 в професионалната си кариера. Това най-вероятно ще се случи още тази вечер в световната квалификация между "Скуадра адзура" и Албания, която ще се проведе в Палермо. Това ще е 168-о участие на 39-годишния вратар с..

публикувано на 24.03.17 в 17:35

ЦСКА се върна на Панчарево с победа

ЦСКА победи с 2:0 срещу "Монтана" в приятелски мач, игран на базата в Панчарево. Домакините започнаха по-активно двубоя, като Симао и Педро пропуснаха да открият резултата в първите десет минути на мача. В 11-ата минута "червените" взеха аванс срещу монтанци. Арсенио Нунеш центрира и Густаво Кулма с глава не остави никакви шансове за вратаря на гостите...

публикувано на 24.03.17 в 16:29