от 07.00 часа

ЦСКА-София надигра "Черно море" с 2:0 в Каварна

ЦСКА-София постигна победа с 2:0 като гост на "Черно море" в мач от 20-ия кръг на Първа професионална лига. Двете попадения на "червените" реализира Руи Педро в края на срещата.

С успеха си ЦСКА-София е на трето място в класирането с 38 точки, докато Черно море е с 32 точки и заема четвъртото място, като варненският тим има две точки преднина пред Локомотив /Пловдив/, като "смърфовете" са с мач по-малко.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме, в което почти не създадоха чисти голови положения.

В 52-рата минута гостите имаха възможност да открият резултата. Арсенио Нунеш изведе в отлична позиция фронтално срещу вратата на Черно море Руи Педро, който обаче стреля слабо и вратарят Войтех Щром улови топката. В 62-рата минута след центриране от корнер Рафаел Перес засече топката с глава, но тя излезе в аут. Минута по-късно Арсенио Нунеш стреля от дистанция, но след рикошет топката излезе в корнер. В 65-ата минута отново Арсенио Нунеш можеше да вкара гол, но стреля право в тялото на вратаря Войтех Щром.

В 85-ата минута Кирил Десподов изведе Руи Педро в отлична позиция и футболистът на ЦСКА-София с хубав удар отбеляза първия гол за гостите. В първата минута на добавеното 5-минутно продължение на втората част отново Руи Педро вкара втория гол за ЦСКА-София в срещата.