"Манчестър Юнайтед" на 1/16 финал в Лига Европа

Снимка: Дневник

Отборът на "Манчестър Юнайтед" се класира за 1/16-финалите на футболния турнир Лига Европа след успех с 1:0 като гост над френския "Сент Етиен". "Червените дяволи" продължават напред с общ резултат от двете срещи 4:0. Попадението реализира в 17-ата минута Хенрих Мхитарян, който бе принудително заменен заради контузия.

През второто полувреме червен картон получи централният защитник на Юнайтед Ерик Байи. Въпреки че футболистите на Жозе Моуриньо завършиха срещата в намален състав до нов гол не се стигна.

Съставът на "Шалке" 04 също без проблеми продължава напред в турнира. Този път германците направиха 1:1 с ПАОК Солун, но с общ резултат 4:1 отстраниха своя противник.
Алесандро Шьопф откри в полза на "Шалке" в 23-ата минута, но 120 секунди по-късно съотборникът му Матия Настасич си вкара автогол.  Единствената неприятност за "миньорите" е контузията на Налдо, който напусна в 72-ата минута.

ФК "Краснодар" отстрани "Фенербахче" без да допусне загуба. Реваншът в Истанбул завърши наравно 1:1, а първата среща бе спечелена от руснаците с минималното 1:0.  Фьодор Смолов откри резултата в 7-ата минута, а в 41-ата минута Соуса изравни.

В четвъртък ще се изиграят останалите 13 срещи реванш от този етап на турнира Лига Европа.