„Пари Сен Жермен“ громи с 5:1 в Марсилия

„Пари Сен Жермен“ победи с 5:1 като гост „Олимпик“ (Марсилия)

„Пари Сен Жермен“ победи с разгромното 5:1 като гост „Олимпик“ (Марсилия) в дербито от 27-ия кръг на френското футболно първенство.

Шампионите поведоха в резултата още в 6-ата минута чрез Маркиньос, който се разписа отблизо с глава след центриране отляво на Тиаго Силва.

Домакините отговориха с опасен удар на Димитри Пайет, който обаче излезе в аут, а в 16-ата минута Хавиер Пасторе изведе Единсон Кавани на голова позиция и уругвайският нападател хладнокръвно се разписа за 2:0.

В края на първата част попадение на „Пари Сен Жермен“ беше отменено заради засада.

Силната игра на гостите продължи и през второто полувреме, а в 50-ата минута Лукас Моура направи резултата 3:0.

Само 11 минути по-късно резервата Юлиан Дракслер се разписа на празна врата след отлично подаване на Томас Мюние.

В 70-ата минута „Олимпик“ върна едно попадение чрез Род Фани.

3 минути след това Блез Матюиди с удар от дистанция фиксира крайното 5:1 на "Стад Велодром".

След този успех столичани са на второ място в класирането с актив от 59 точки, на 3 след лидера „Монако“. „Олимпик“ остава на седмата позиция с 39 точки.