Словачка печели старта в Аспен

Петра Влъхова
ЕПА/БГНЕС

Петра Влъхова спечели последния слалом за сезона при жените, старт за Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Аспен, Колорадо. Словачката изпревари фаворитката Микаела Шифрин и финишира първа с общо време от двата манша 1:32.00 минута.

Шифрин, която вече си осигури Големия кристален глобус, както и малката купа в дисциплината слалом, не успя да зарадва местната публика и остана втора на 0,24 секунди след победителката.

Обичам да карам в Аспен през родна публика. Беше добро състезание, каза Шифрин, която е родом от Колорадо.
Трета в слалома остана Фрида Хансдотер от Швеция на 0.35 секунди след Влъхова.

В генералното класиране Шифрин е недостижима с 1603 точки, следвана от Илка Стухец (Словения) с 1325, София Годжа (Италия) с 1117 и други.

Крайно класиране за малката Световна купа в слалома:
1.  Mикаела Шифрин (САЩ)  840 точки
2.  Вероника Зузулова (Словакия)  565
3.  Уенди Холденер (Швейцария)  455

Манчестър Юнайтед победи Челси с 2:1

"Манчестър Юнайтед" показа характер срещу "Челси"

Манчестър Юнайтед направи пълен обрат и победи с 2:1 Челси в дербито на 28-мия кръг на Висшата лига на Англия.   В 32-рата минута Челси поведе след отлична контраатака. Вилиан пое топката пред собственото си наказателно поле, комбинира с Еден Азар, който върна към непокрития бразилец и за Вилиан не бе никакъв проблем да открие резултата...

публикувано на 25.02.18 в 19:37

"Шалке" излезе на трето място в Бундеслигата

Отборът на Шалке 04 победи с 2:0 като гост Байер Леверкузен и поне временно излезе на трето място в Бундеслигата след изиграването на 24 кръга. "Кралскосините" реализираха по едно попадение в началото и края на мача, а между головете им домакините от Леверкузен останаха и с човек по-малко след два жълти картона на Доминик Кор...

публикувано на 25.02.18 в 19:29
Валентин Андреев

Валентин Андреев оглави световната ранглиста в хвърлянето на чук

Валентин Андреев коригира два пъти рекорда на България на чук (5 кг) за юноши до 18 години и оглави световната ранглиста в тази възрастова група на националния шампионат за хвърляния в Балчик. Бронзовият медалист от Европейския олимпийски младежки фестивал през 2017 година Андреев започна с рекордно мятане от 74.34 метра и подобри собствения си..

публикувано на 25.02.18 в 18:21

"Пирин" победи "Витоша" с 1:0

Пирин Благоевград си върна единадесетото място в Първа професионална лига на България по футбол, след като победи с 1:0 последния в класирането Витоша Бистрица. "Орлите" са с 22 точки и отново са пред Дунав, който победи с 2:0 Верея като домакин в събота.     Витоша отправи първия точен удар в мача, след като още в седмата минута Ивайло..

публикувано на 25.02.18 в 17:14
Сестри Стоеви

Сестри Стоеви загубиха финала на двойки в Базел

Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха сребърни   медали на двойки жени на турнира от световните Суперсерии по бадминтон в Базел (Швейцария) с награден фонд 150 хиляди долара.   Българките, които са водачки в схемата, загубиха от финала от японките Аяко Сакурамото и Юкико Такахата с 21:19, 15:21, 18:21. Двубоят беше изключително оспорван и..

публикувано на 25.02.18 в 17:07
Хари Кейн

Хари Кейн отново спаси "Тотнъм"

Тотнъм победи трудно с 1:0 като гост лондонския си съперник Кристъл Палас в двубой от 27-ия кръг на английския шампионат. Решителното попадение на Хари Кейн беше реализирано в 88-ата минута след центриране от корнер на Кристиан Ериксен. Националът на Англия беше изпуснат, стреля с глава, а вратарят Уейн Хенеси не се намеси на ниво и топката влезе..

публикувано на 25.02.18 в 16:24

Президентът на МОК Томас Бах официално обяви за закрити 23-е зимни олимпийски игри в Пьончан

Президентът на Международния олимпийски комитет (МОК) Томас Бах официално обяви за закрити 23-е зимни олимпийски игри в Пьончан. Красивата церемония продължи повече от два часа.   "Обявявам зимните олимпийски игри за закрити и призовавам младежта от света след четири години да се събере отново в Пекин", каза Бах.    Ефектната..

публикувано на 25.02.18 в 15:31