Словачка печели старта в Аспен

Петра Влъхова
ЕПА/БГНЕС

Петра Влъхова спечели последния слалом за сезона при жените, старт за Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Аспен, Колорадо. Словачката изпревари фаворитката Микаела Шифрин и финишира първа с общо време от двата манша 1:32.00 минута.

Шифрин, която вече си осигури Големия кристален глобус, както и малката купа в дисциплината слалом, не успя да зарадва местната публика и остана втора на 0,24 секунди след победителката.

Обичам да карам в Аспен през родна публика. Беше добро състезание, каза Шифрин, която е родом от Колорадо.
Трета в слалома остана Фрида Хансдотер от Швеция на 0.35 секунди след Влъхова.

В генералното класиране Шифрин е недостижима с 1603 точки, следвана от Илка Стухец (Словения) с 1325, София Годжа (Италия) с 1117 и други.

Крайно класиране за малката Световна купа в слалома:
1.  Mикаела Шифрин (САЩ)  840 точки
2.  Вероника Зузулова (Словакия)  565
3.  Уенди Холденер (Швейцария)  455

print Отпечатай
Даниел Рикардо

Даниел Рикардо с най-добро време и във второта тренировка преди Гран при на Унгария

Австралиецът Даниел Рикардо от тима на "Ред Бул" даде най-добро време и във втората свободна тренировка преди Гран при на Унгария във Формула 1 на пистата "Хунгароринг". След като спечели сутрешната първа сесия, в следобедната Рикардо отново даде сериозна заявка за неделното състезание, след като направи най-бърза обиколка за 1:18.455..

публикувано на 28.07.17 в 17:52
Дейвид Хъдълстоун

Българският гимнастик Дейвид Хъдълстоун спечели бронзов медал на земя на Европейския младежки фестивал в Гьор.

Българският гимнастик Дейвид Хъдълстоун спечели бронзов медал на земя на Европейския младежки фестивал в унгарския град Гьор. Хъдълстоун завърши трети във финала с резултат 13.733, като съвсем малко не му достигна да бъде втори. На първа позиция на земя е Николау Росейо от Испания с резултат 13.933, а втори в класирането е руснакът Юри Бусе..

публикувано на 28.07.17 в 17:42

16 екипажа на старта на "Еко рали България"

16 екипажа ще се включат в петото "Еко рали България". В него има и чуждестранно присъствие, тъй като надпреварата е кръг от Световната купа на Международната автомобилна федерация (ФИА/FIA) „Електричество и нови енергии”. Официалният старт ще бъде даден от пл.„Княз Александър I Батенберг“ в столицата, който ще бъде и финал за участниците. В..

публикувано на 28.07.17 в 18:35

"Нант" с интерес към Абел Анисе

Полузащитникът на "Лудогорец" Абел Анисе може да се върне във френската Лига 1 като футболист на "Нант", тъй като старши треньорът на "канарчетата" Клаудио Раниери не е приключил със селекцията това лято. Опитният италиански специалист, който сензационно изведе "Лестър" до шампионската титла в Англия, има нужда точно от заздравяване в средата на терена,..

публикувано на 28.07.17 в 16:56

Бербатов желан и в Индия

Тимът от Индийската супер лига "Бенгалуру" ФК има интерес към българския нападател Димитър Бербатов, съобщават медиите във втората най-многолюдна страна в света. Информационните издания в страната смятат, че Бербатов е трансферна цел на шампиона за 2015 година, след като на официалните акаунти на Бенгалуру в социалните мрежи се появи българският флаг...

публикувано на 28.07.17 в 16:54

Във Франция: Бербатов подписва с "Монпелие"

Френската Лига 1 отново може да приюти българската звезда Димитър Бербатов, след като "Монпелие" е проявил интерес към него, пише сайтът planetemercato.fr. Неофициалната информация в изданието се допълва от заплатата на Бербатов, която е на стойност 3 милиона евро. Пристигането на такъв опитен и световноизвестен футболист наистина може да се окаже добра..

публикувано на 28.07.17 в 16:32
Антони Марсиал

"Интер" иска Марсиал и пари за Перишич

"Интер" иска Антъни Марсиал и пари, за да пусне хърватската си звезда Иван Перишич в "Манчестър Юнайтед". 28-годишният Перишич иска да работи с Жозе Моуриньо, но разговорите са стигнали до задънена улица малко повече от две седмици, преди да стартира новият сезон на Висшата лига. Има воля и от двете страни да се намери решение, а "Интер" е склонен да..

публикувано на 28.07.17 в 16:10