Сестри Стоеви на финал в Базел

Сестри Стоеви
Снимка: БОК

Българските бадминтонистки Габриела и Стефани Стоеви се класираха за първи път в кариерата си на финал на двойки в турнир от сериите "Гран при Голд".
Сестрите ще спорят днес за титлата в Базел, където състезанието е с награден фонд 120 000 долара. Те са единствените представители на Европа на финалите.

На полуфинала снощи в "Санкт-Якоб хале" поставените под №4 Стоеви надделяха в оспорван двубой над китайките Бао Исин и Ю Сяохан с 22:20, 21:19 след 46 минути игра.
В първия гейм Стоеви отразиха геймпойнт при 19:20 и след това спечелиха в продължението. Във втория Габриела и Стефани поведоха с 20:12, но пропиляха седем мачпойнта, преди да реализират осмия и да си осигурят мястото на финала.

За титлата 13-ите в световната ранглиста българки се изправят срещу водачките в схемата и №5 в класацията Джа Ифан и Чен Синчен от Китай. Стоеви до момента не са играли срещу тези съпернички.

„Левски“ си осигури бараж за Лига Европа срещу „Черно море“, а ЦСКА-София победи „Берое“

„Левски“ победи с 2:0 „Верея“ и си осигури място в баража за Лига Европа, където съперник на "сините" ще бъде „Черно море“. И двете попадения на „Трейс Арена“ паднаха след почивката и бяха дело на бразилеца Паулиньо. Крилото на столичани откри резултата в 60-ата минута, а 12 по-късно оформи и крайното 2:0 . Стоян Колев - треньор на "Верея:..

публикувано на 20.05.18 в 22:15

Рафаел Надал с рекордна осма титла от турнира в Рим

Рафаел Надал спечели титлата на тенис турнира от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд над 5 милиона евро и се върна на върха в световната ранглиста измествайки Роджър Федерер (Швейцария). Във финала испанецът записа трудна победа над защитаващия титлата си от миналата година Александър Зверев (Германия) с 6:1, 1:6, 6:3...

публикувано на 20.05.18 в 21:47

Синът на Армен Назарян – Едмонд с европейска титла

Едмонд Назарян спечели европейска титла при кадетите на първенството по борба в Скопие (Македония). Във финала при 45-килограмовите младият ни състезател победи Гурбан Гурбанов (Азербайджан) с 3:3, но спечели последната точка в мача.   Едмонд Назарян е големият син на Армен Назарян, двукратен олимпийски шампион и настоящ треньор на..

публикувано на 20.05.18 в 21:39
Петър Петров в топ 5 за Гран при на Чехия

Петър Петров с 20-то място и 4 точки за световния шампионат по мотокрос

Петър Петров спечели четири точки и завърши на 20-о място в състезанието за Голямата награда на Германия, кръг от световния шампионат по мотокрос. С това българският пилот на „Редмото Хонда“ не завърши първия манш заради технически проблем, а във втория финишира на 17-о място, а метри преди финала беше затворен с една обиколка от Джефри..

публикувано на 20.05.18 в 21:34

Волейболистите ни с нова загуба срещу Русия

Мъжкият ни национален отбор по волейбол отстъпи пред Русия с 2:3 гейма, в отделните части 14:25, 25:21, 21:25, 29:31,11:15 точки, във втората контролна среща между двата тима, която се игра в Москва.   Най-резултатен за българския тим беше Розалин Пенчев със 17 точки. Тодор Скримов завърши с 15 точки. За Русия се отличи Дмитрий Мусерски..

публикувано на 20.05.18 в 21:30

2:2 за „Лудогорец“ и „Ботев“ (Пловдив)

Отборите на „Лудогорец“ и „Ботев“ (Пловдив) завършиха наравно 2:2 в мач от последния кръг на Първа професионална футболна лига. Наставниците Димитър Димитров-Херо и Николай Киров заложиха на експериментални състави, тъй като двубоят беше без значение за класирането и на двата отбора. Младият Ивайло Климентов изведе домакините напред в..

публикувано на 20.05.18 в 20:40

Тиери Нювил за първи път с победа на рали Португалия

Тиери Нювил с "Хюндай" спечели за първи път рали Португалия, шести кръг от световния шампионат. 29-годишният белгиец преодоля най-бързо 20-те скоростни отсечки, като по този начин записа осма победа в кариерата си и втора за сезона след рали Швеция в средата на февруари. Втори на 40 секунди завърши британецът Елфин Евънс с "Форд Фиеста",..

публикувано на 20.05.18 в 20:23