Ансамбъл – девойки със сребърен медал в Киев

Снимка: БФХГ

Ансамбълът на България при девойките в състав Мария Спасова, Галатея Герова, Биляна Писова, Биляна Везирска и Лидия Василева спечели сребърен медал във финала на турнира по художествена гимнастика от веригата Гран При за купа „Дерюгина“ в Киев.  Момичетата на Мария Кънчева, които завършиха на 4-то място в многобоя вчера,  стигнаха до отличието след  силно изпълнение с малки неточности на съчетанието с пет чифта бухалки  и бяха оценени с 15.300 точки.

Втори златен медал спечели съставът на Италия, който получи за изпълнението си 16.150 точки. Бронзът, въпреки допуснатат груба грешка, за втори път стана притежание на петорката  на домакините от Украйна с оценка от 15.100 точки.

Носителките на сребърните отличия от многобоя - гимнастичките от Израел, днес не бяха толкова убедителни, след като допуснаха грешка, и заеха 4-та позиция с оценка от 15.050 точки. Шестицата допълват съставите на Литва – 14.450 точки и на Унгария с 14.300 точки.

Григор Димитров

Григор Димитров е на финал в Стокхолм

Григор Димитров се класира за финала на тенис-турнира в Стокхолм с награден фонд близо 600 хиляди евро след победа срещу италианеца Фабио Фонини с 6:3 и 7:6 за час и половина. С този успех нашият тенисист практически си осигури и участие във финалния турнир в Лондон от 12 ноември, където ще играят най-добрите осем за годината.   Поставеният първи в..

публикувано на 21.10.17 в 16:32

Григор Димитров се класира за финала на турнира в Стокхолм

Григор Димитров се класира за финала на тенис-турнира в Стокхолм след победа срещу италианеца Фабио Фонини с 6:3 и 7:6. Българинът записа четвърти успех от шест мача срещу поставения под номер 6 италианец, който вчера изигра тежък трисетов мач с американеца Джак Сок , но днес се бори до последно срещу Димитров. В другия полуфинал..

публикувано на 21.10.17 в 16:20
Джоди Лукоки

Джоди Лукоки удължи договора си с "Лудогорец"

Холандският нападател на футболния "Лудогорец" Джоди Лукоки удължи договора си с клуба до 2020 година. Една от звездите в тазгодишното издание на "Лига Европа" приключи преговорите с ръководството на шампионите подписа новия контракт. "Щастлив съм в Лудогорец. Вярвам, че мога да дам още много на клуба, за да постигне още по-големи успехи" , заяви Джоди..

публикувано на 21.10.17 в 11:21

"Шалке" с безпроблемен успех над "Майнц" в Бундеслигата

"Шалке" записа победа с 2:0 над "Майнц" в първия мач от 8-ия кръг на германското футболно първенство. Тимът от Гелзенкирхен вече има 16 точки и излезе на 4-ата позиция, като е с равен точков актив с третия РБ "Лайпциг". "Майнц" пък се намира на 11-ото място в класирането с 10 пункта. В 13-ата минута Гуидо Бургщалер изведе Леон Горецка, който технично..

публикувано на 21.10.17 в 11:19

"Левски" срещу "ЦСКА-София" във фаталния 13-и кръг на Първа лига

Огромен интерес предизвиква следобедния мач от 13-ия кръг в Първа професионална футболна лига между съставите на "Левски" и "ЦСКА-София". Срещата е от 16.00 часа на стадион "Васил Левски" и ще бъде предавана пряко по програма "Хоризонт" . От "синия" клуб се похвалиха, че до момента са продадени около 20 хиляди билета, а очакванията са на трибуните да има..

обновено на 21.10.17 в 10:15

"Лудогорец" получи близо 19 милиона евро от Шампионската лига за миналия сезон

Футболният ни шампион "Лудогорец" е получил над 18 милиона евро от УЕФА за участието си в Шампионската лига през миналия сезон. Това стана ясно след подробната разбивка на разпределението на парите между участниците в най-престижната надпревара в европейския клубен футбол. Получените от Лудогорец 18 752 000 евро са повече от парите, които са влезли в..

публикувано на 21.10.17 в 09:54

Екстремни преживявания очакват всички на „Приключенски многобой Ботевград 2017“

В неделя над село Боженица, в крепостта „Боженишки Урвич”, стартира събитието „Приключенски многобой Ботевград 2017“. То е предназначено за всички почитатели на приключенията, адреналина и времето, прекарано сред природата. Всеки желаещ да участва, ще се изправи пред предизвикателства под формата на приключенска игра: катерене и спускане по скални..

публикувано на 21.10.17 в 09:45