"Черно море" спечели мкорското дерби

БТА

"Черно море" победи с 3:1 "Нефтохимик" и се изкачи на четвърто място в генералното класиране на Първа професионална футболна лига на България. Отборът на Георги Иванов е с актив от 40 точки кръг преди началото на втората фаза на шампионата, а ЦСКА е на трета позиция с 46. С точка зад "Черно море" остана "Локомотив" (Пловдив).

Мачът започна с грешка на вратаря на гостите Иван Дюлгеров, който спря нескопосано висока топка в наказателното си поле и се наложи да фаулира изпреварилия го Иван Вълчанов. Дюлгеров обаче поправи грешката си и спаси дузпата, изпълнена от Галин Иванов към долния ляв ъгъл на вратаря.

"Черно море" получи възможност да поведе в 28-та минута, когато Георги Илиев центрира на главата на Михаил Венков, но левият бек на гостите изпрати топката в напречната греда с удар от около пет метра. Само четири минути по-късно и домакините уцелиха греда, след като Яни Пехливанов стреля с глава към вратата.

"Черно море" нанесе своя удар в рамките на три минути между 69-та и 72-та. Марек Кузма, влязъл в игра в 66-та минута, реализира и двете попадения в полза на гостите, като първо се разписа с глава след центриране от ъглов удар, а след това получи пас от Александър Цветков и вкара с точен удар близо до точката за изпълнение на дузпа.

"Нефтохимик" намали изоставането си в 75-та минута, когато Галин Иванов центрира, а топката стигна до Георги Вълчев и той я изпрати в мрежата на 17-годишния Иван Дюлгеров. Вместо да изравнят обаче, домакините допуснаха трети гол. Пируло беше изведен сам срещу вратаря от Георги Илиев и оформи крайното 3:1 в добавеното време.

"Нефтохимик" - "Черно море" 1:3
голмайстори: 0:1 Марек Кузма 69, 0:2 Марек Кузма 72, 1:2 Георги Вълчев 76, 1:3 Пируло 90+2

Нефтохимик: Янко Георгиев, Виктор Хомей, Яни Пехливанов, Георги Хашев, Ранди Онуоха, Йордан Йорданов (25-Илия Миланов), Николай Дюлгеров (63-Живко Петков), Георги Вълчев, Иван Вълчанов, Галин Иванов (76-Емануил Манев) и Владислав Романов.

Черно море: Иван Дюлгеров, Даниел Георгиев (46-Пируло), Михаил Венков, Александър Цветков, Иван Коконов, Траян Траянов (30-Стефан Станчев), Георги Русев, Пламен Николов, Борислав Балджийски (66-Марек Кузма), Ондрей Сукуп и Тодор Паланков.