Григор Димитров запази 13-ото си място в света

Григор Димитров запази 13-ото си място в световната ранглиста. Българинът изостава на 350 точки от място в десетката, която се затваря от французина Жо-Вилфрид Цонга.

Начело продължава да бъде британецът Анди Мъри с 12 005 точки, следван от сърбина Новак Джокович с 8915 и швейцарецът Стан Вавринка с 5705 точки.

35-годишният Роджър Федерер е най-прогресиращият тенисист в топ 10, като триумфът му на турнира в Ииндиън Уелс осигури изкачване от десето до шесто място. 18-кратният носител на титли от Големия шлем има 4305 точки, като изпревари в класирането не само Цонга, но и големия си съперник Рафаел Надал (Испания), Доминик Тийм (Австрия) и Марин Чилич (Хърватия).

Другата промяна в топ 10 е свързана с изкачването на японеца Кей Нишикори от пето на четвърто място, което се случва за сметка на канадеца Милош Раонич.

Монако

"Монако" спечели второто място във френския шампионат

"Монако" спечели второто място във френския футболен шампионат след победата си с 3:0 като гост срещу "Троа" в мач от последния 38-и кръг. Два гола на Рони Лопес дадоха надежден аванс в полза на монегаските. Крилото се разписа в 22-ата и в 71-ата минута. Жорди Мбула в третата минута на добавеното време осигури класическия успех в полза на гостите...

публикувано на 20.05.18 в 09:53
Кристиано Роналдо

"Реал" (Мадрид) стигна само до точка срещу "Виляреал" и завърши трети в Испания

Финалистът в Шампионската лига през 2018 година и настоящ европейски клубен шампион "Реал" (Мадрид) завърши наравно 2:2 при гостуването срещу "Виляреал" в среща от 38-ия последен кръг в испанския шампионат по футбол.  "Белите" имаха два гола аванс преди почивката, но през втората част домакините се добраха до точката.  В 11-ата минута Гарет Бейл даде..

публикувано на 20.05.18 в 09:49

"Айнтрахт" (Франкфурт) изненада фаворита "Байерн" (Мюнхен) и грабна купата на Германия

"Айнтрахт" (Франкфурт) изненадващо спечели купата на Германия по футбол. На финала в Берлин "орлите" победиха с 3:1 фаворита "Байерн" (Мюнхен), за да триумфират с петия си трофей в надпреварата.  Анте Ребич даде аванс в полза на "Айнтрахт" още в 11-ата минута след асистенция на Кевин-Принс Боатенг.  В 53-ата минута Роберт Левандовски изравни резултата,..

публикувано на 20.05.18 в 09:02
Тиери Нювил

Тиери Нювил води след втория ден на рали "Португалия"

Белгиецът Тиери Нювил с "Хюндай" продължава да води след втория ден на автомобилното рали "Португалия", шести кръг от световния рали шампионат. Нювил е начело с време 3:16.30.0 часа и увеличи аванса си на 39.8 секунди преди втория в класирането  Елфин Еванс (Великобритания) с "Форд". Трети продължава да се движи Дани Сордо (Испания) с "Хюндай", който..

публикувано на 20.05.18 в 08:38

"Севиля" завърши с победа сезона в Испания

"Севиля" завърши сезона с минимална победа 1:0 у дома срещу "Алавес" в мач от последния 38-и кръг в испанския шампионат по футбол. Гол на Висам Бен Йедер след пас на Франко Васкес в 28-ата минута осигури успеха в полза на отбора от Андалусия. Севилци, които достигнаха до финала за купата на Испания по-рано през сезона, завършват на седмото място в..

публикувано на 20.05.18 в 08:37
Симона Халеп

Симона Халеп ще спори с Елина Свитолина за титлата в Рим

Световната номер 1 Симона Халеп победи Мария Шарапова с 4:6, 6:1, 6:4 и се класира на финала на силния турнир по тенис на червени кортове в Рим с награден фонд 2,7 милиона евро. В спор за титлата Халеп ще срещне шампионката в Рим Елина Свитолина в повторение на миналогодишния финал, когато отново двете стигнаха до заключителния мач. По-рано вчера..

публикувано на 20.05.18 в 07:59
национален отбор

Волейболистите ни загубиха от Русия в контрола

Мъжкият ни национален отбор по волейбол загуби с 1:3 (14:25, 25:27, 20:25, 25:22) като гост срещу Русия в първия контролен мач между двата тима. Домакините бяха по-ефективни на блокада и в нападение, а това се оказа решително за крайния изход в срещата.  "Трикольорите" бяха в състав Георги Братоев, Тодор Скримов, Розалин Пенчев, Светослав Гоцев, Виктор..

публикувано на 20.05.18 в 07:58