Григор Димитров запази 13-ото си място в света

ЕПА/БГНЕС

Григор Димитров запази 13-ото си място в световната ранглиста. Българинът изостава на 350 точки от място в десетката, която се затваря от французина Жо-Вилфрид Цонга.

Начело продължава да бъде британецът Анди Мъри с 12 005 точки, следван от сърбина Новак Джокович с 8915 и швейцарецът Стан Вавринка с 5705 точки.

35-годишният Роджър Федерер е най-прогресиращият тенисист в топ 10, като триумфът му на турнира в Ииндиън Уелс осигури изкачване от десето до шесто място. 18-кратният носител на титли от Големия шлем има 4305 точки, като изпревари в класирането не само Цонга, но и големия си съперник Рафаел Надал (Испания), Доминик Тийм (Австрия) и Марин Чилич (Хърватия).

Другата промяна в топ 10 е свързана с изкачването на японеца Кей Нишикори от пето на четвърто място, което се случва за сметка на канадеца Милош Раонич.

Давид Гофен

Давид Гофен на полуфинал в Лондон

Давид Гофен е вторият полуфиналист от група “Пийт Сампрас” на финалния турнир на ATP в Лондон. Победител в групата е Григор Димитров, а белгиецът разби австриеца Доминик Тийм с 6:4, 6:1 в пряката битка за втората позиция. Така Гофен ще срещне шесткратния шампион Роджър Федерер на полуфиналите утре от 16:00 часа българско време. В другия..

публикувано на 17.11.17 в 19:05
Джак Сок

Джак Сок се закани на Григор Димитров

Сензацията на финалния турнир в по тенис Лондон - Джак Сок, се закани на Григор Димитров. Американецът беше в ролята на аутсайдер, но си осигури участие на полуфиналите, където ще се изправи срещу българина. Мачът е в събота от 22:00 часа. Защо да не спечеля титлата? Играл съм с Григор няколко пъти. Той спечели първия път, но след това успях да..

публикувано на 17.11.17 в 18:09
Отборът на

"Марица" в група "С" на Шампионската лига по волейбол

Шампионът на България по волейбол за жени "Марица" Пловдив попадна в група "С" на волейболната Шампионската лига. В дебютното участие на български тим в най-престижната надпревара на Стария континент съпернички на пловдивчанки ще бъдат полският "Хемик" Полице от първа урна, руският "Динамо" Казан от втора урна и сръбският "Визура" Рума от трета урна...

публикувано на 17.11.17 в 17:47
Роберто Манчини

Манчини не иска да е селекционер на Италия

Роберто Манчини отхвърли вариант да поеме националния отбор на Италия. Манчини в момента е начело на руския футболен клуб "Зенит", но името бе поставено сред потенциалните кандидати за овакантения от Джампиеро Вентура пост начело на "Скуадра адзура". Не съм изненадан, че името е в списъка с кандидатите, но аз съм щастлив в Зенит и не мисля за националния..

публикувано на 17.11.17 в 17:30
Любослав Пенев

Любослав Пенев напуска "Валенсия"

Старши-треньорът на дублиращия отбор на "Валенсия" Любослав Пенев поиска да напусне испанския клуб, за да се концентрира върху предизборната си кампания за президент на БФС, съобщи изданието "Superdeporte". Пенев е помолил ръководството на "Валенсия" да прекратят договорните си взаимоотношения, тъй като вниманието му вече е насочено на друго място. Очаква..

публикувано на 17.11.17 в 17:21
Антония Григорова

Антония Григорова 47-ма на 5 километра ски-бягане в Швеция

Антония Григорова завърши на 47-о място в състезанието на ФИС по ски-бягане на 5 километра свободен стил в Геливаре (Швеция). Преследващата олимпийска квота за Пьончан 2018 Григорова финишира за 14:22.2 минути, като остана на 1:24,1 минута от победителката Шарлоте Кала от Швеция, която единствена преодоля трасето за време под 13 минути Втора е друга..

публикувано на 17.11.17 в 17:19
Малин Орачев

Треньорът на "Дунав": Без напрежение в спорта не може

Напрежение има навсякъде, а без напрежение в спорта не може . Това заяви старши-треньорът на футболния "Дунав" Малин Орачев . За да спечелим, не трябва да бъдем напрегнати. Напрежението, че нямаме точки не трябва да ни пречи. Трябва да се справим с него в мачовете занапред. Очаква ни много труден мач срещу много добър и доказан отбор в Първа лига...

публикувано на 17.11.17 в 17:11