Катрин Тасева: Оставяме щастието в Украйна и гледаме напред

Бранимира Маркова: Състезателките в момента нямат право на грешки

Снимка: БФХГ

Много съм щастлива за този медал. Мисля, че е абсолютно заслужен, точно за това съчетание. За първо състезание съм много доволна като цяло от представянето си. Съдиите харесаха композициите, това беше много важно. Всяко чудо за три дни. Оставяме щастието си в Украйна и гледаме напред към следващите състезания, това заяви Катрин Тасева, която спечели златен медал във финала на топка в турнира по художествена гимнастика от веригата Гран При в Киев.

Националният ни отбор днес се прибра от Украйна, където спечели три отличия. Освен златото на Катрин Тасева сребърен медал във финала с пет чифта бухалки извоюва ансамбъл - девойки, а до бронза в многобоя в тази възрастова група стигна Вероника Любчова.

Истина е, че тя игра топката най-добре. Много се радвам, че втория ден също успя да изиграе. Това доказва, че е един много добър състезател. Гимнастичките в момента нямат право на грешки. Правилникът все още е сложен и за съдиите. В момента гимнастичките играят много сложна гимнастика. Виждам тенденции да се правят все повече груби грешки с уред. Една гимнастичка, която се бори за призови места, не може да си позволи лесна гимнастика, сподели личната треньорка на Катрин Тасева и главен мениджър на националните отбори Бранимира Маркова.

Видях един много класен отбор на терена, който заяви себе си със зряла игра. Видях, че трябва да сме по-прецизни при изхвърлянията за да не допускаме грешки, допълни Мария Кънчева, старши треньор на ансамбъл – девойки.

print Отпечатай
Отборът на

"Берое" победи "Лукойл Академик" в третия баскетболен финал

Носителят на купата на България "Берое" запази шансове за титлата в баскетболното ни първенство за мъже, след като в третия мач от финалите победи "Лукойл Академик" в Стара Загора със 74:64 (21:20, 20:8, 18:20, 15:16) точки. Така Берое намали изоставането си във финалите на 1:2 победи, а се играе до три. Най-резултатен за "Берое" с 22 точки бе Шейн..

публикувано на 27.05.17 в 20:50

"Етър" се завърна в първа футболна лига

След 5 години отборът на "Етър" се завръща в елита на футболното ни първенство. Това стана факт след като в 30-ия кръг на втора лига отборът от Велико Търново завърши 2:2 като гост на "Несебър". Останалите резултати: "Банско" - "Локомотив" (Сф) 1:4, "Витоша" - ЦСКА (Сф) втори отбор 2:1, "Левски" (Карлово) - "Поморие" 1:0, "Лудогорец" втори отбор -..

публикувано на 27.05.17 в 20:32
Кими Райконен

Кими Райконен тръгва пръв утре в Монте Карло

Кими Райконен с Ферари ще стартира утре от първата позиция в състезанието за голямата награда на Монако по улиците на Монте Карло- щести кръг от световния шампионат по автомобилизъм във Формула 1. Втори ще тръгне съотборникът му и лидер в генералното класиране Себастиан Фетел, а трети - Валтири Ботас с Мерцедес. Световният шампион от тима на Мерцедес Люис..

публикувано на 27.05.17 в 16:44
Момент от полуфиналите

Нашата двойка скул е на финал на европейското първенство по гребане

Кристиян Василев и Георги Божилов се класираха за утрешния финал на двойка скул от европейското първенство по гребане в Рачице /Чехия/. Те дадоха трето време във втория полуфинал и ще се борят за медалите с лодките на Швейцария, Германия, Полша, Беларус и Италия. А Неделчо Василев ще гребе в Бе-финала на скиф-лека категория.

публикувано на 27.05.17 в 16:33
Юлия Стаматова

Юлия Стаматова загуби полуфинала в Анталия

Юлия Стаматова отпадна в полуфиналите на тенис-турнира в Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Тя загуби от Лиза Матвиенко (Германия) с 3:6 и 4:6. От тези общо 19 гейма 12 бяха спечелени с "пробиви" в сервисите, но съотношението в тях е 7:5 за германката, което реши победата в нейна полза.

публикувано на 27.05.17 в 14:43

Тази вечер в Англия, Германия, Испания и Франция ще бъдат определени носителите на футболните купи

В Англия - „Арсенал“ и „ Челси“ тази вечер ще определят носителя на трофея в ФА Къп. “Топчиите” за първи път от 19 години не успяха да намерят място и няма да играят в Шампионската лига през следващия сезон. Ако успее да спечели трофея, тимът на Арсен Венгер ще има общо 13 купи - с една повече от „Манчестър Юнайтед“, и ще излезе начело във..

публикувано на 27.05.17 в 09:54

Красен Кралев открива обновения стадион „Локомотив“ в Горна Оряховица

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев тази вечер ще открие обновения стадион „Локомотив” в Горна Оряховица преди футболното шоу „Нощта на легендите”. Спортното съоръжение беше реконструирано с 850 хиляди лева от държавата. Откриването на спортното съоръжение трябваше да стане през декември за първия домакински мач на „Локомотив” срещу..

публикувано на 27.05.17 в 08:56