Катрин Тасева: Оставяме щастието в Украйна и гледаме напред

Бранимира Маркова: Състезателките в момента нямат право на грешки

Снимка: БФХГ

Много съм щастлива за този медал. Мисля, че е абсолютно заслужен, точно за това съчетание. За първо състезание съм много доволна като цяло от представянето си. Съдиите харесаха композициите, това беше много важно. Всяко чудо за три дни. Оставяме щастието си в Украйна и гледаме напред към следващите състезания, това заяви Катрин Тасева, която спечели златен медал във финала на топка в турнира по художествена гимнастика от веригата Гран При в Киев.

Националният ни отбор днес се прибра от Украйна, където спечели три отличия. Освен златото на Катрин Тасева сребърен медал във финала с пет чифта бухалки извоюва ансамбъл - девойки, а до бронза в многобоя в тази възрастова група стигна Вероника Любчова.

Истина е, че тя игра топката най-добре. Много се радвам, че втория ден също успя да изиграе. Това доказва, че е един много добър състезател. Гимнастичките в момента нямат право на грешки. Правилникът все още е сложен и за съдиите. В момента гимнастичките играят много сложна гимнастика. Виждам тенденции да се правят все повече груби грешки с уред. Една гимнастичка, която се бори за призови места, не може да си позволи лесна гимнастика, сподели личната треньорка на Катрин Тасева и главен мениджър на националните отбори Бранимира Маркова.

Видях един много класен отбор на терена, който заяви себе си със зряла игра. Видях, че трябва да сме по-прецизни при изхвърлянията за да не допускаме грешки, допълни Мария Кънчева, старши треньор на ансамбъл – девойки.

print Отпечатай

Жестока битка преди финалите на международния турнир по боулинг в София

Невероятна конкуренция за призовите места в предпоследния ден от BALKAN CHALLENGE , който се провежда в зала JOY STATION – София, Студентски град и е с рекорден награден фонд в това си издание - 30 000 евро. Преди минути станаха известни финалистите в двете групи – „А” и „В”, както и състезателите , които отиват в последната битка в..

обновено на 24.06.17 в 20:27
Тихомир Иванов

Тихомир Иванов с първа победа за България на Европейското отборно първенство

Тихомир Иванов донесе първа победа за България на Европейското отборно първенство по лека атлетика в Първа лига във Вааса (Финландия). Иванов триумфира на скок височина с личен рекорд от 2.30 метра, с което покри норматива за участие на Световното първенство в Лондон през август. Той направи и един неуспешен опит на 2.33 метра, след което се отказа...

публикувано на 24.06.17 в 19:06
Йорданка Благоева

Йорданка Благоева и Мария Гроздева посрещнаха щафетата със символичния олимпийски огън в НСА

Вицепрезидентът на Българския олимпийски комитет (БОК) Йорданка Благоева и една от най-титулуваните ни спортистки Мария Гроздева посрещнаха щафетата със символичния олимпийски огън в НСА, с което бе отбелязан Международния олимпийски ден и Деня на българския олимпиец. Десетки студенти и ученици се включиха във факелното бягане по алеите на Спортната..

публикувано на 24.06.17 в 17:11
Даниел Асенов

Даниел Асенов защити европейската си титла по бокс

Даниел Асенов защити европейската си титла по бокс в категория 52 килограма след победа на финала със съдийско решение над англичанина Найъл Фарел на първенството на Стария континент в Харков (Украйна). Така 20-годишният Асенов спечели златото за втори път в кариерата си след Еврошампионата в Самоков през 2015 година.

публикувано на 24.06.17 в 17:04
„Пирин“

"Пирин" (Благоевград) и "Струмска слава" завършиха 2:2 в контрола

Футболният "Пирин" (Благоевград) завърши 2:2 (0:1) срещу новака във Втора лига "Струмска слава" в първата си контрола от лятната подготовка. Гостите от Радомир поведоха в 34-ата минута, когато Васил Божинов си отбеляза нелеп автогол с глава след центриране от дясно. В средата на второто полувреме Стоян Георгиев удвои с добавка отблизо, а домакините бурно..

публикувано на 24.06.17 в 16:58
Димитър Кузманов

Димитър Кузманов финалист в Истанбул

Димитър Кузманов се класира за финала на турнира по тенис на червени кортове в Истанбул (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 4 Кузманов надделя над втория в схемата Марио Вилея Мартинес (Испания) с 6:7(4), 6:4, 6:3 след 3:47 часа игра. Пловдивчанинът загуби оспорвания първи сет след тайбрек, но във втората част реализира..

публикувано на 24.06.17 в 16:53
Роджър Федерер

Роджър Федерер на финал в Хале

Осемкратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за финала на турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд 1.966 милиона евро. Поставеният под номер 1 Федерер се наложи над руснака Карен Хачанов с 6:4, 7:6(5) за 85 минути. Сред размяна на ранни пробиви швейцарецът поведе с 3:1 и запази преднината си до края на първия сет...

публикувано на 24.06.17 в 16:49