С два гола на Спас Делев победихме Холандия

Спас Делев

Националният ни отбор по футбол победи Холандия с 2:0 на стадион "Васил Левски" в среща от 1-ва група на квалификациите за световното първенство в Русия през следващата година.

В 5-ата минута Спас Делев успя изпревари бранителят на гостите Де Лигт, преодоля вратаря Йерун Зут и откри резултата.

Нашите продължиха да доминират и в 20-ата минута отново Делев вкара втория гол. Той успя да се измъкне от опеката на двама бранители и с прекрасен изстрел с десния крак за втори път прониза мрежата на холандците.

До края на мача нашия страж Николай Михайлов на няколко пъти показа завиден рефлекс и не позволи на холандците да вкарат.

В другите срещи от групата Швеция разгроми с 4:0 Беларус, а Люксембург загуби от Франция с 1:3.

Начело в класирането е Франция с 13 точки, пред Швеция 10 и България с 9. Холандците са четвърти със 7.

Други резултати:

Във 2-ра група: Андора – Фарьорски острови 0:0, Швейцария – Латвия 1:0 и Португалия – Унгария 3:0. Води Швейцария с 15 точки, пред Португалия 12 и Унгария със 7.

В 8-ма група: Босна и Херцеговина – Гибралтар 5:0, Кипър – Естония 0:0 и Белгия – Гърция 1:1. Начело е Белгия с 13 точки, пред Гърция 11 и Босна с 10.