"Лудогорец" разби с 4:0 "Литекс" за купата

Върджил Мисиджан „Лудогорец“ до 2018 години

Отборът на "Лудогорец" победи с 4:0 като домакин състава на "Литекс" в първи полуфинален мач между двата тима от турнира за купата на България по футбол. Шампионите решиха изхода от срещата още през първото полувреме и са почти сигурни участници на финала, но преди това ще трябва да изиграят още една среща с "Литекс", насрочена за 27-и април в Ловеч.

"Лудогорец" поведе още във втората минута на срещата, когато Жуниор Кишада изведе Върджил Мисиджан сам срещу вратаря и крилото на домакините се разписа за 1:0. Той пропусна да покачи на 2:0 само две минути по-късно, когато Лукас Саша му подаде на празна врата, но топката подскочи пред крака на Мисиджан и той не я уцели.
Густаво Кампаняро покачи на 2:0 в 26-та минута, когато негов далечен удар се отклони от тялото на Петко Ганев и излъга вратаря на гостите Диян Вълков, който секунди по-късно спаси удар на Джоди Лукоки при положение един на един. Александър Василев покачи на 3:0 в 29-та минута, когато спечели топка в центъра, дриблира към наказателното поле и я вкара във вратата на Вълков със силен шут от дъгата. От същото разстояние пет минути по-късно се разписа и Кишада.
След почивката "Лудогорец" продължи да атакува, но още голове така и не бяха отбелязани.

"Лудогорец" - "Литекс"  4:0

голмайстори: 1:0 Върджил Мисиджан 2, 2:0 Густаво Кампаняро 26, 3:0 Александър Василев 29, 4:0 Жуниор Кишада 34
стадион: "Лудогорец Арена", Разград
главен съдия: Станислав Тодоров
жълти картони: Жуниор Кишада, Върджил Мисиджан "Лудогорец"; Руслан Иванов, Александър Кирилов и Константин Генков "Литекс".
"Лудогорец": Даниел Наумов, Александър Василев, Игор Пластун, Лукас Саша (90-Преслав Петров), Хосе Паломино, Густаво Кампаняро (85-Ивайло Климентов), Върджил Мисиджан, Джоди Лукоки (68-Абел Анисе), Жуниор Кишада, Вандерсон и Жоао Пауло.
"Литекс": Диян Вълков, Константин Генков, Руслан Иванов, Петко Ганев, Иван Иванов, Искрен Писаров, Александър Кирилов, Веселин Васев, Дилян Димитров (77-Денил Селимински), Методи Костов и Атанас Курдов (46-Радослав Бойчев, 77-Виктор Мицаков).