от 09.00 часа

"Атлетико" на полуфинал в Шампионска лига

Джейми Варди

Английският футболен шампион "Лестър" приключи участието си в Шампионската лига. "Лестър" отпадна след 1:1 на реванша от четвъртфиналите на турнира срещу "Атлетико" (Мадрид). "Атлетико" спечели с 1:0 в първия мач на своя "Висенте Калдерон" и това се оказа достатъчно за тях, за да продължат напред. Това беше четвърто поредно участие на "Атлетико" на 1/4-финалите в тази надпревара, като в два от случаите воденият от аржентинеца Диего Симеоне стигна и до финала.

В 26-ата минута гостите поведоха. Фелипе Луис центрира перфектно с левия крак в пеналта на съперника и намери непокрития Саул. Халфът засече топката с глава и прониза безпомощния Каспер Шмайхел - 0:1!

"Лестър" изравни в 61-ата минута. Олбрайтън изсипа една топка в наказателното поле пред Ян Облак. Джейми Варди се оказа най-съобразителен в настъпилото меле и от 5 метра щеше да скъса мрежата за 1:1.