Нов проблем с автобуса, паникьосал "Борусия" (Дортмунд)

Автобусът на "Борусия"

Футболистите на германския "Борусия" (Дортмунд) се паникьосали още преди да стигнат до стадион "Луи II” в Монако за четвъртфиналния реванш от Шампионската лига, завършил с резултат 1:3. Причината за това бил нов проблем с автобуса на тима. Всички в "Борусия" трябвало да чакат 20 минути в автобуса, тъй като пътуването им закъсняло. Според органите на реда това се дължало на мерки за сигурност, но футболистите на Томас Тухел били притеснени, че става дума за нова атака. Преди седмица рейсът на "Борусия" беше атакуван с три бомби преди първия мач с "Монако". Марк Бартра пострада и беше опериран, а германският тим загуби у дома с 2:3.

Всички бяхме в автобуса, но в последния момент ни казаха, че трябва да почакаме. Останахме там 16-17 минути, след което се опитахме да разберем причината за това. Казаха ни само, че от съображения за сигурност. Това бе най-лошото нещо, което можеше да се случи седмица след атаката.Трябваше да влезем в този мач, опитвайки се да изчистим мислите си, за да обърнем крайния изход, но само 75 минути преди началото се случи това и нямаше как да мислим за футбол. Полицията бе навсякъде около автобуса, улицата бе празна, а ние не помръднахме и с един сантиметър, сподели Томас Тухел.