"Байерн" (Мюнхен) без трима водещи играчи срещу "Майнц"

Мануел Нойер
ЕПА/БГНЕС

Футболният "Байерн" (Мюнхен) ще бъде без трио водещи свои играчи при домакинството си на "Майнц" в събота в поредния кръг от Бундеслигата. Баварците отпаднаха в Шампионската лига, а сега ще се опитат да направят нова крачка към титлата на собствена територия.

Вратарят Мануел Нойер е със счупен крак и няма да играе повече през този сезон, уточни старши треньорът Карло Анчелоти на пресконференция. По-малки проблеми имат защитниците Хави Мартинес и Жером Боатенг, но те ще бъдат предпазени и няма да попаднат в групата.

В момента тимът на Анчелоти води в класирането с 8 точки пред преследвачите от РБ "Лайпциг", които в неделя гостуват на "Шалке".

Мачът срещу Майнц е много важен. Имаме идеалната възможност да покажем реакция след отпадането утре. Сега нашият фокус е само спечелването на първенството и на Купата на страната, добави италианският специалист.

След мача с "Майнц" "Байерн" е домакин на "Борусия" (Дортмунд) в турнира за Купата на Германия другата сряда.

Екстремни преживявания очакват всички на „Приключенски многобой Ботевград 2017“

В неделя над село Боженица, в крепостта „Боженишки Урвич”, стартира събитието „Приключенски многобой Ботевград 2017“. То е предназначено за всички почитатели на приключенията, адреналина и времето, прекарано сред природата. Всеки желаещ да участва, ще се изправи пред предизвикателства под формата на приключенска игра: катерене и спускане по скални..

публикувано на 21.10.17 в 09:45
Първа лига

Резултати и класиране след първите два мача от 13-ия кръг в Първа лига

Резултати и класиране след първите два мача от 13-ия кръг на Първа футболна лига: "Пирин" (Благоевград) - "Славия" 0:0 "Дунав" (Русе) - "Ботев" (Пловдив)  0:0 събота: "Левски" - "ЦСКА-София" "Локомотив" (Пловдив) - "Черно море" неделя: "Верея" - "Септември" "Витоша" (Бистрица) - "Берое" понеделник: "Лудогорец" - "Етър" класиране:     1. Лудогорец..

публикувано на 21.10.17 в 09:39

"Миньор" надигра шампиона "Нефтохимик" при волейболистите

Мъжкият волейболен отбор на "Миньор" (Перник) спечели драматична победа с 3:1 гейма (25:21, 18:25, 29:27, 25:23) срещу шампиона "Нефтохимик 2010" (Бургас) в среща от четвъртия кръг на първенството. "Това е повече от победа", заяви треньорът на "Миньор" Петьо Драгиев. "Да победиш шампионите, носителите на Суперкупата е страхотно и се радвам", добави още..

публикувано на 21.10.17 в 09:21

Баскетболистите на "Левски" с успех в Плевен

"Левски" победи като гост с 93:87 "Спартак" (Плевен) в среща от 3-ия кръг на Националната баскетболна лига при мъжете. Така "сините" взеха втора победа, а "Спартак" продължава да без успех от старта. "Левски" взе солиден аванс от 16 точки през първата част, а за 10 минути наниза 30 точки. Втората част продължи по същия начин и гостите се оттеглиха на..

публикувано на 21.10.17 в 09:12
Втора лига

Резултати и класиране във Втора лига

Резултати и класиране в първите пет мача от 12-ия кръг във Втора професионална футболна лига: "Локомотив" (Горна Оряховица) - "Локомотив" (София) 1:0 "Литекс" - "Нефтохимик" 2:0 "Струмска слава" - "Несебър" 0:1 "Царско село" - "Марица" 2:0 "Созопол" - "Монтана" 0:5     днес: "Лудогорец" 2 - "Ботев" (Враца) неделя: "Поморие" - "Черноморец" (Балчик)..

публикувано на 21.10.17 в 09:10
Гарет Бейл

Гарет Бейл поднови тренировки

Полузащитникът на футболния "Реал" (Мадрид) - Гарет Бейл поднови тренировки. Уелсецът се подготвя по индивидуална програма и в следващите дни ще тренира на облекчен режим, съобщиха испанските медии. Бейл лекува поредна травма, като е извън терените вече три седмици и все още няма яснота кога ще се завърне в игра.

публикувано на 21.10.17 в 09:08
Серхио Агуеро

Серхио Агуеро са завръща на терена за "Манчестър Сити"

Нападателят на футболния "Манчестър Сити" Серхио Агуеро е напълно възстановен и се завръща в игра за шампионатния мач срещу "Бърнли" днес, съобщи мениджърът - Хосеп Гуардиола. Аржентинецът счупи ребро в автомобилна катастрофа в Амстердам преди три седмици и пропусна три мача на "Манчестър Сити" и двете решаващи световни квалификации на Аржентина този..

публикувано на 21.10.17 в 09:06