Емилио Бутрагеньо: "Атлетико" (Мадрид) е много труден съперник за нас

Емилио Бутрагеньо

Емилио Бутрагеньо, който е директор по връзките с институциите в "Реал" (Мадрид), коментира жребия в Шампионската лига. На полуфиналите в най-силния клубен турнир в света "белите" ще играят срещу градския си съперник "Атлетико" (Мадрид), като това е повторение на финала от 2014 и 2016 година.

Познаваме ги много добре. Това е четвърти пореден сезон, в който се изправяме срещу тях в Шампионската лига. Те са много труден съперник за нас. Защитават се солидно, но истината е, че ние сме много доволни да играем на полуфиналите след изключителния трудния двубой срещу "Байерн" (Мюнхен). Остава ни само една крачка до финала, но тя е най-трудната. Ще направим всичко, за да се класираме на финала, за който копнеят нашите запалянковци, заяви Бутрагеньо.

Той призна, че "червено-белите" от Мадрид също се представят силно през цялата кампания. Остават още три мача за първенство преди първия ни двубой с "Атлетико" в Шампионската лига. Съперникът играе много силно, същото правим и ние. Турнирът е много престижен и задължава играчите да се представят по най-силния начин. Футболистите ни са длъжни да се класират за мача за титлата. Очаква ни интересен и непредвидим сблъсък. Трябва да демонстрираме най-доброто, на което сме способни. Всеки мач и всеки съперник са различни. "Атлетико" (Мадрид) се възползва много добре от грешките на съперниците си. Нивото на концентрация е най-важното в такива мачове. Знаем, че всеки, който сгреши, ще плати много скъпо, каза още бившият нападател на "Реал" (Мадрид) Бутрагеньо.

В предишните три сблъсъка между двата тима в Шампионската лига краен победител беше "Реал" (Мадрид).