"Марица" и "Левски" се класираха за финала в женското волейболно първенство на България

БГНЕС

Марица (Пловдив) и Левски се класираха за големия финал в женското волейболно първенство на България

Тази вечер "жълто-сините" от Пловдив затвориха полуфиналния си плейоф с Казанлък Волей с 2:0 победи, като надиграха съперника чисто и като гости с 3:0 (25:18, 25:13, 25:13) след само 65 минути игра в зала "Багира".

В другата полуфинална серия Левски взе втора победа с 3:1 гейма срещу Раковски (Димитровград) и също спечели плейофа с 2:0 победи, за да опонира на Марица във финала за трети пореден сезон.

През тази година финалната серия ще се играе във формат до две победи от максимум три мача.

Срещите са на 25, на 27 и евентуално на 29 април, като Марица ще бъде с домакинското предимство, ако се стигне до решаващ трети двубой.

„Лестър“ и „Уест Бромич“ поделиха по точка

„Лестър“ и „Уест Бромич“ не се победиха

„Лестър“ и „Уест Бромич“ завършиха 1:1 в последната среща от 8-ия кръг на английското футболно първенство Гостите от „Уест Бромич“ поведоха в резултата в 63-ата минута. Тогава Шадли изненада Каспер Шмайхел от фаул и опъна мрежата зад него. Вратарят направи една фатална стъпка в грешната посока и не успя да спре удара на Шадли. В 80-ата..

публикувано на 17.10.17 в 07:58
„Верона“ надигра с 1:0 „Беневенто“

„Верона“ излъга с 1:0 новака „Беневенто“

С гол на бразилеца Ромуло „Верона“ надигра с 1:0 „Беневенто“ в последния двубой от 8-ия кръг на италианското футболно първенство. В 74-ата минута Даниеле Верде прекоси почти целия терен и центрира към Ромуло, който от въздуха прати топката във вратата на новаците в Серия А. Гостите от „Беневенто“ играха на "Маркантонио Бентегоди" с човек..

публикувано на 17.10.17 в 07:52
„Селта“ победи с 5:2 „Лас Палмас“

„Селта“ вкара пет на „Лас Палмас“

„Селта“ разгроми с 5:2 като гост „Лас Палмас“ в последния мач от 8-ия кръг на испанския шампионат по футбол. Над всички бе Яго Аспас, който отбеляза хеттрик за успеха на „Селта“. Освен бившия нападател на „Ливърпул“, за гостите точни бяха Емре Мор и Пабло Ернандес. За „Лас Палмас“ головете вкараха Витоло и Лоик Реми в самия край на мача...

публикувано на 17.10.17 в 07:45
Кубрат Пулев

Официално: Пулев няма да се бие с Джошуа

Мач между Кубрат Пулев и Антъни Джошуа на 28 октомври в Кардиф няма да има. Новината за отмяната на двубоя беше обявена официално от промоутъра Еди Хърн. Причината е контузията на Кобрата, който има разкъсване на гръден мускул. Еди Хърн разкри, че вместо срещу Пулев, Джошуа ще се бие срещу Карлос Такам в Кардиф. "Кубрат Пулев има..

публикувано на 17.10.17 в 07:30
Първа лига

Резултати и голмайстори в мачовете от 12-ия кръг в Първата ни футболна лига

Резултати и голмайстори в мачовете от 12-ия кръг в Първата ни футболна лига: "Септември" - "Витоша" (Бистрица)  1:0 (0:0) голмайстори: 1:0 Мартин Тошев 63 "Ботев" (Пловдив) - "Верея" (Стара Загора) 1:0 (0:0) голмайстори: Стивън Петков 67 от неделя: "Етър" (Велико Търново) - "Левски"  0:1 (0:1)    голмайстор: 0:1 Давид Яблонски 5 "ЦСКА-София" -..

публикувано на 16.10.17 в 22:03

"Септември" надигра "Витоша" в дербито на опашкарите

"Септември" се изкачи на 12-о място в генералното класиране на Първа професионална футболна лига на България, след като победи с 1:0 "Витоша" в мач на националния стадион "Васил Левски". Отборът на Николай Митов изпревари в генералното класиране "Дунав", който по-рано днес се раздели със своя старши треньор Веселин Великов. Двата отбора изиграха слабо..

публикувано на 16.10.17 в 21:29
стадион

"Монтана" и "Левски" ще играят за купата на България на стадион "Георги Аспарухов"

"Левски" ще домакинства на "Монтана" за купата на България по футбол, обяви Спортно-техническата комисия към БФС. Причина са ремонтните дейности на стадион "Огоста", а мачът е насрочен за 25-и октомври от 18 часа. "Поради невъзможност да бъдат приключени строително-ремонтните дейности на стадион "Огоста" и непригодността за  провеждане на срещи с..

публикувано на 16.10.17 в 21:23