"Марица" и "Левски" се класираха за финала в женското волейболно първенство на България

БГНЕС

Марица (Пловдив) и Левски се класираха за големия финал в женското волейболно първенство на България

Тази вечер "жълто-сините" от Пловдив затвориха полуфиналния си плейоф с Казанлък Волей с 2:0 победи, като надиграха съперника чисто и като гости с 3:0 (25:18, 25:13, 25:13) след само 65 минути игра в зала "Багира".

В другата полуфинална серия Левски взе втора победа с 3:1 гейма срещу Раковски (Димитровград) и също спечели плейофа с 2:0 победи, за да опонира на Марица във финала за трети пореден сезон.

През тази година финалната серия ще се играе във формат до две победи от максимум три мача.

Срещите са на 25, на 27 и евентуално на 29 април, като Марица ще бъде с домакинското предимство, ако се стигне до решаващ трети двубой.

Пиер-Емерик Обамеянг

Обамеянг е договорил личните си условия с "Арсенал"

Нападателят на Борусия Дортмунд Пиер-Емерик Обамеянг е провел разговори с ръководството на Арсенал, според "Дейли Стар". 28-годишният футболист е договорил личните си условия с лондонския клуб.   Мениджърът Арсен Венгер вижда нападателя от Габон като заместник на Алексис Санчес, който най-вероятно ще напусне отбора през зимния..

публикувано на 16.01.18 в 19:54

Йоанна Дочевска: Спортният сектор дава 3,5 % от заетостта и допринася с 3% за БВП на ЕС

Двойната кариера на спортистите е един от приоритетите в политиките за спорт и физическа активност на Европейската комисия. Италия е домакин на среща по проект ПАСПОРТ (Проект за Академична Спортна Подкрепа). Основната цел е да подпомага и насърчава добро управление в спорта и двойната кариера на спортистите чрез осведомяване на обществото..

публикувано на 16.01.18 в 18:49

Петър Петров с нов отбор, нов мотор и в нов клас през сезон 2018

Най-добрият ни състезател по мотокрос Петър Петров ще се състезава в нов клас, с нов мотор и с нов отбор през сезон 2018. До миналата година пилотът от Севлиево караше в клас МХ2, а моторът беше „Кавазаки“. Тази година българинът подписа договор за участие в клас MXGP с италианския „Тийм Хонда Асомотор“, а новата машина е Honda CRF450R. Мениджър..

публикувано на 16.01.18 в 17:05
Димитър Кузманов

Първа победа за годината на Димитър Кузманов

Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов постигна победа в първия си мач за годината.   Кузманов се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд от 15 хиляди долара, след като се наложи над участващия с "уайлд кард" руснак Николай Вилегжанин с 6:2, 6:3 след 100 минути игра...

публикувано на 16.01.18 в 17:04
Борислав Михайлов

Пет клуба издигнаха кандидатурата на Борислав Михайлов

Пет клуба са издигнали кандидатурата на актуалния президент на БФС Борислав Михайлов за нов мандат, като вчера първи това направиха от "Левски". Днес документи, с които предлагат Михайлов да се кандидатира отново, са внесли елитният "Славия" (София), "Пирин" (Разлог) и "Хебър" (Пазарджик) от Югозападната Трета лига, както и "Места"..

публикувано на 16.01.18 в 16:57
„Монтана“ посреща гръцкия „Фойникас“

Треньорът на „Монтана“ Даниел Пеев: Трябва да спрем Боян Йорданов

Отборът на „Монтана“ посреща утре гръцкия „Фойникас“ от остров Сирос в мач от осминафиналите на европейския турнир по волейбол за Купата на претендентите. Реваншът в Гърция е на 31 януари. В предишната фаза тимът отстрани израелския „Апоел“ (Фар Шаба) след две победи, а в неделя „Монтана“ загуби финала в турнира за Купата на България с 0:3 гейма..

публикувано на 16.01.18 в 16:32