"Марица" и "Левски" се класираха за финала в женското волейболно първенство на България

Марица (Пловдив) и Левски се класираха за големия финал в женското волейболно първенство на България

Тази вечер "жълто-сините" от Пловдив затвориха полуфиналния си плейоф с Казанлък Волей с 2:0 победи, като надиграха съперника чисто и като гости с 3:0 (25:18, 25:13, 25:13) след само 65 минути игра в зала "Багира".

В другата полуфинална серия Левски взе втора победа с 3:1 гейма срещу Раковски (Димитровград) и също спечели плейофа с 2:0 победи, за да опонира на Марица във финала за трети пореден сезон.

През тази година финалната серия ще се играе във формат до две победи от максимум три мача.

Срещите са на 25, на 27 и евентуално на 29 април, като Марица ще бъде с домакинското предимство, ако се стигне до решаващ трети двубой.