"Малага" сложи край на серията от четири мача без загуба на "Валенсия"

"Малага"-"Валенсия"

"Малага" се наложи над "Валенсия" с 2:0 като домакин в мач от 33-ия кръг на испанското футболно първенство. Възпитаниците на Хосе Мигел Мичел постигнаха трети успех в последните си четири двубоя в "Примера дивисион" и се изкачиха на 14-ото място с 26 точки. Гостите пък прекъснаха серия от четири срещи без поражение в шампионата и останаха 12-и с 40 точки.

Домакините започнаха по-добре мача и нанесоха сериозен удар на съперника с два бързи гола в края на първото полувреме. Ресио вкара първия гол в 36-ата минута, след като засече с глава отблизо отлично центриране от ляво на Хави Онтиверос. Четири минути по-късно Сандро Рамирес отправи силен изстрел от повече от 25 метра и за втори път преодоля неубедителния в ситуацията Диего Алвеш.

След почивката "Валенсия" опита да се спаси от загуба и имаше две отлични възможности в последните минути. В 84-ата минута Санти Мина отблизо не успя да преодолее Идрис Камени, а в добавеното време Еляким Мангала нацели страничната греда.