Петър Пертов с 8-о място в Гран при на Европа

Петър Петров със седмо място в Италия
Снимка: Личен архив

Петър Петров с „Кавазаки“ се нареди на 8-мо място в клас МХ 2  в шестия кръг от световния шампионат по мотокрос за Голямата награда на Европа. Българинът, който пропусна началото на сезона заради контузия, спечели първите си точки – 22. На трасето Валкенсваард пилотът от Севлиево финишира на 12-то място в първия  и на 8-мо във втори манш.

Другите ни двама представител Майкъл Иванов с „Хонда“ и Иван Петров с „Хускварна“ не успяха да завършат сред първия 20 и да попаднат в зоната на точки. Иванов  финишира на 27-та позиция, а Петров е 39-ти.

Победителв надпреварата е лидерът в генералното класиране Палус Йонас (Латвия) с КТМ. В главното подреждане Петър Петров е 24-ти с актив от 23 точки, а Иван Петров е 36-ти с 1 точка.