Невяна Владинова с позиция за медал в многобоя на световната купа в Баку

Снимка: БФХГ

Невяна Владинова заема 4-то място във временното класиране за многобоя на световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Гимнастичката на клуб „Левски“ събра сбор от изпълненията с топка и с обръч -  33.800 точки.  Владинова изигра чудесно съчетанието си с топка, което  беше оценено с 17.100 точки. С обръч българката не успя да изпълни някои от най-оригиналните си елементи, залитна на един от пируетите и получи по -ниска оценка -  16.700 точки. Тези резултати обаче и осигуриха място и във финалите на двата уреда.

Боряна Калейн изигра колеблив обръч, допусна малки грешки за което говори и оценката и от  15.150 точки. Състезателката на Мариана Памукова показа прекрасна игра с топката и с 16.000 точки се нареди на временното 12-то място  със сбор от 31.150 точки.

Лидер в класирането след първия състезателен ден е  рускинята Александра Солдатова със сбор от 36.400 точки. Втора и трета за сега Арина Аверина (Русия) -  35.900 точки и Алина Харнашко (Беларус) – 35.450 точки.

Утре многобоя продължава с изпълненията  с бухалки и лента.