Ансамбълът ни на крачка от златото в многобоя на световната купа в Баку

Снимка: БФХГ

Ансамбълът ни е на крачка от златния медал в многобоя на световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Момичетата на Весела Димитрова - Симона Дянкова, Елена Бинева, Лаура Траатс, Теодора Александрова и Мадлен Радуканова  заемат първото място във временното класиране за многобоя  след като изиграха отлично композицията с пет обръча за която получиха и най-високата оценка до момента в надпреварата от 18.350 точки.

На второ място с резултат от 18.000 точки е състава на Италия, а трети за сега с 17.500 точки са гимнастичките на Украйна. Ансамбълът на домакините, с треньор българката Марияна Василева, допуснаха грешка и за сега са на пето място с оценка от 16.400 точки.

Утре състезанието продължава със съчетанията с 3 топки и 2 въжета, а след това ще бъде излъчен и победителя в многобоя.