„Нефтохимик“ със солиден аванс в баражите за спасение

Снимка: Снимка "Спортал"

Отборът на „Нефтохимик“ спечели първия мач от баражите за оставане в първа лига срещу „Монтана“. На стадиона в Ловеч бургазлии се наложиха с 3:1 и взеха добър аванс преди реванша край морето на 22 май. Головете вкараха Костадин Хазуров (16-дузпа и 55) и Владислав Романов (20) за гостите, за „Монтана“ реализира Петър Атанасов (90). Реваншът е в понеделник.

Треньорът на Нефтохимик“ Христо Янев заяви: Момчетата се справиха много добре, показаха добър футбол. Излязоха, сериозно подходиха към това, което ни предстои. И се насладихме на прекрасния терен тук. Отборът има желание да остане, правим всичко възможно. В Нефтохимик видях много неща, научих много неща, взех си много поуки. Няма от какво да съм недоволен.

Треньорът на „Монтана“ Атанас Атанасов каза: Много негативен резултат, поиграхме, но разочароващо. Вкараха ни три гола след три изритани топки. Всяка една изритана топка, всеки един пас зад гърба на защитата се превръщаше в голова опасност. Това е недопустимо за професионалисти, за чужденци - да ни вкарат голове след ритнати топки от 70-80 метра. Айде, едното беше дузпа, вратарят има голяма вина. При това положение той трябваше да е излязъл още по-напред. Но тия чужденци, които имаме, нямат никаква класа. В нашето първенство има 10 пъти по-добри българи. Но не са виновни само чужденците. За целият отбор това беше едно безобразно представяне. Преди мача си говорихме неща, които трябваше да станат, но нищо от това не стана. Лошото е, че нямаме никакъв избор. Ние сме 14 човека като изключим юношите. Но докато имаме мачове, ще има и шансове за оцеляването ни.

Футболистите на

„Дунав“ излъга „Локомотив“ (Пд) с 1:0

„Дунав“ победи с 1:0 „Локомотив“ (Пловдив) в среща от група “Б” на втората осмица в Първа футболна лига. Единствения гол отбеляза Исмаил Иса в 28-ата минута. Тогава Божидар Васев направи отличен пробив отляво, след което центрира в наказателното поле, където Иса прониза мрежата на пловдивчани. В 92-ата минута Бирсент Карагерен бе изгонен..

публикувано на 19.04.18 в 21:50

Първа лига, резултати и класиране

Първенство на България, резултати от 30-ия кръг в Първа футболна лига: Втора фаза за местата 7-14:  Група "Б": Етър - Септември 4:2 Дунав - Локомотив (Пловдив) 1:0   От сряда:   Втора фаза, първа шестица: Лудогорец - Берое 7:0 Верея - Ботев 2:2 ЦСКА - Левски 2:2 От вторник: Втора фаза за местата..

публикувано на 19.04.18 в 21:39
Веселин Топалов

Веселин Топалов стартира с реми в Азербайджан

Гросмайстор Веселин Топалов стартира с реми участието си на супертурнира по шахмат "Шамкир Чес 2018", който се провежда в Азербайджан за пета поредна година. В партия от първия кръг Топалов, който бе с белите фигури, и представителят на домакините Теймур Раджабов се съгласиха на равенството на 43-ия ход. Двамата шахматисти рано размениха..

публикувано на 19.04.18 в 20:52
Футболистите  на

С 10 човека „Етър“ победи „Септември“

„Етър“ победи с 4:2 у дома след обрат състава на „Септември“ в зрелищен двубой от 30-ия кръг в Първа футболна лига. В 16-ата минута Румен Руменов вкара първия си гол в елита през сезона и даде аванс в полза на "болярите", но само 2 минути след това Асен Чандъров изравни след добро подаване на Димитър Костадинов. В 24-ата минута Иван Стоянов..

публикувано на 19.04.18 в 20:50
Надал за 13-и път е на четвъртфинал в Княжеството

Рафаел Надал с категоричен успех

Световният номер едно в тениса Рафаел Надал се класира за 13-и път на четвъртфиналите на „Мастърс 1000“ турнира в Монте Карло. Десеткратният шампион от Испания в състезанието се наложи над руснака Карен Хачанов с 6:3, 6:2 за 80 минути игра и продължава защитата на титлата си. Надал беше убедителен в срещата и направи общо четири..

публикувано на 19.04.18 в 19:11
Антоанета Стефанова

Антоанета Стeфанова завърши пета на европейското по шахмат

Гросмайстор Антоанета Стефанова завърши пета в крайното класиране на европейското първенство по шахмат за жени във Високе Татри (Словакия). В последния 11-и кръг тя игра с белите фигури срещу настоящата шампионка - грузинката Нана Дзанидзе, и при победа щеше да спечели сребърния медал. Въпреки усилията на българката обаче партията завърши реми на 58-ия..

публикувано на 19.04.18 в 18:26
Тийм е на четвъртфинал в Монте Карло

Доминик Тийм спря Новак Джокович

Доминик Тийм отстрани двукратния шампион от „Мастърс 1000“ турнира в Монте Карло Новак Джокович от Сърбия. Петият поставен австриец направи обрат и спечели с 6:7(2), 6:2, 6:3 след битка, продължила два часа и половина. Тийм започна с ранен пробив, но Джокович го върна в последния възможен момент за 3:5 и после измъкна частта в..

публикувано на 19.04.18 в 17:39