Финландия елиминира САЩ на световното по хокей на лед

Финландия отстрани САЩ в четвъртфиналите на световното първенство по хокей на лед с 2:0. Подмладеният отбор на янките, воден от треньора Джеф Блашил, направи няколко добри мача до тук, но скандинавците демонстрираха класа. Мико Рантанен вкара първото попадение във 2-ата минута на втората третина, а Йоонас Кемпайнен в 47-ата добави за 2:0. Така серията от шест поредни победи на американците приключи, а финландците очакват съперника си от мача Швейцария- Швеция.

В друга четвъртфинална среща Русия срази Чехия с 3:0 в Париж. Дмитрий Орлов откри резултата в 9-ата минута, Никита Кучеров добави втори гол в 14-ата. В 14-ата минута на третата част Артемий Панарин оформи крайното 3:0. Чехите оказаха сериозна съпротива и изстреляха 27 шайби към вратаря Андрей Василевски, който обаче бе определен и за играч на мача. Съперник на Русия на полуфинала ще бъде победителят от мача Канада - Германия.