Двама чужденци напускат „Локомотив“ (Пд)

Двама чужденци напуснат „Локомотив“ (Пд)

„Локомотив“ (Пд) се раздели с бразилския защитник Гилерме де Соуза-Шоко, информира спортният директор на клуба Чавдар Цветков. Той поясни, че футболистът не е успял да се впише в отбора и затова сам е поискал да се прибере в родината си. Договорът е прекратен по взаимно съгласие.

Голяма е вероятността „Локомотив“ (Пд) да се раздели и с Мигел Луке. Испанският халф не може до този момент да впечатли треньорското ръководство на „черно-белите“, а за последния мач с ЦСКА-София в столицата остана извън групата.  Едва ли ще се разчита на него и за предстоящите двубои до края на първенството.

Двамата чужденци бяха привлечени в отбора, когато негов старши треньор бе Едуард Ераносян. Преди месец „Локо“ прекрати договора на македонския ветеран Роберт Петров, също привлечен когато наставник на тима беше Едуард Ераносян.

"Реал" пак взе Шампионската лига

"Реал" (Мадрид) спечели Шампионската лига за трети пореден и рекорден 13-и път след победа с 3:1 над "Ливърпул" във финала в Киев. Всички голове в срещата паднаха през второто полувреме и дойдоха кошмарни грешки на вратаря на "Ливърпул" Лорис Кариус и брилянтни изпълнения на влезлия като резерва Гарет Бейл, който отбеляза второто и третото попадение за..

публикувано на 26.05.18 в 23:52

"Фулъм" се върна в елита на Англия

Лондонският клуб "Фулъм" е последният нов член на Висшата лига на Англия. "Котиджърс", които са водени от бившия наставник на "Левски" Славиша Йоканович, победиха с 1:0 "Астън Вила" във финалния плейоф за влизане в елита на английския футбол. Единствения гол в мача, определян като "най-скъпия" в световния футбол, реализира Том Киърни в 23-ата минута след..

публикувано на 26.05.18 в 21:20

Димитър Кръстанов завърши 22-ри в София

След като в четвъртък спечели убедително полуфиналната серия, днес Димитър Кръстанов завърши 22-и от 36 състезатели в световната купа по модерен петобой. След първата дисциплина плуване Кръстанов слезе до 12-а позиция, а от фехтовката падна надолу до 33-о място. Той нямаше късмет и с коня в ездата, защото записа 269 точки от възможни 300. Преди..

публикувано на 26.05.18 в 21:16

Григор Димитров открива програмата на "Ролан Гарос" утре

Григор Димитров ще играе срещу Виктор Троицки в първия мач на централния корт в неделя, определиха организаторите на откритото първенство на Франция по тенис. Срещата между българина и сърбина е насрочена за 12 часа българско време. Димитров е поставен под номер 4 в схемата и има три победи от пет мача с Троицки, който е 89-и. Българинът спечели..

публикувано на 26.05.18 в 19:21

Волейболистките с ценна победа над Азербайджан

Женският национален отбор на България по волейбол постигна трета поредна победа в Златната европейска лига, след като се наложи като домакин с 3:1 (17:25, 25:17, 25:14, 25:21) над силния тим на Азербайджан. Така българките оглавиха класирането в група "А" с пълен актив от 9 точки след третия кръг, докато азерките остават втори с 6 точки. Срещата в..

публикувано на 26.05.18 в 19:20
Маурицио Сари

Еден Азар иска Маурицио Сари в "Челси"

Полузащитникът на "Челси" Еден Азар иска да види Маурицио Сари, като мениджър на клуба. Според "Gazzetta dello Sport", 27-годишният белгиец е говорил със своя сънародник от "Наполи" Дрис Мертенс и е останал доволен от характеристиките, които е получил за 59-годишния италиански специалист. Според британските медии "Челси" е близо до сключването на..

публикувано на 26.05.18 в 19:19
Юлия Стаматова

Стаматова е на финал в Анталия

Юлия Стаматова ще играе утре във финала на турнира по тенис в Анталия с награден фонд от 15 хиляди долара. Тя  победи лесно с 6:2 и 6:2 рускинята Валерия Юшченко за 85 минути на корта.  Утре в мача за титлата Стаматова ще срещне белгийката Грет Минен, която отстрани чехкинята Магдалена Пантучкова с 2:1 сета.

публикувано на 26.05.18 в 14:25