Иснър и Зверев стигнаха до полуфиналите в Маями

ЕПА/БГНЕС

Американецът Джон Иснър и германецът Александър Зверев се класираха на полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Рим (Италия) с награден фонд над 4.83 милиона евро. Непоставеният в основната схема Иснър се справи със 7:6(3), 2:6, 7:6(2) с хърватина Марин Чилич в мач, продължил точно 160 минути.

206-сантиметровият Иснър засипа противника си с 21 аса и 75 процента на вкаран първи сервис, срещу което Чилич нямаше отговор. В другата среща, завършила до този момент, 20-годишният Зверев се справи с петия в основната схема Милош Раонич (Канада) със 7:6(4), 6:1.

Двамата тенисисти изиграха нервен първи сет, в който си размениха по два пробива. В тайбрека Раонич поведе с 2:0 точки, но Зверев веднага изравни за 2:2, а при 4:4 спечели сервиса на канадския си съперник, с което предреши изхода на първата част.

Във втория сет Зверев имаше голямо превъзходство и след като реализира два пробива, затвори частта за едва 28 минути игра.

В полуфиналите Иснър и Зверев ще играят един срещу друг. По-късно днес са и другите два мача от полуфиналната фаза - Рафаел Надал (Испания) срещу Доминик Тийм (Австрия) и Хуан Мартин дел Потро (Аржентина) срещу Новак Джокович (Сърбия).

Лъчезар Балтанов

"Ботев" (Пд) победи като гост "Локомотив" (ГО) с 3:1

Отборът на "Ботев" (Пд) победи в Горна Оряховица местния "Локомотив" с 3:1 в последния мач от 1/16-финалите на футболния турнир за купата на България. Домакините поведоха в резултата още във 2-ата минута с гол на Деян Христов и така завърши първото полувреме. През второто обаче "Ботев" отбеляза 3 гола: Лъчезар Балтанов в 57-ата и 60-ата минута и Алваро..

публикувано на 21.09.17 в 22:09

"Марица" - "Локомотив" (Пд) 1:3

В мач от 16-инафиналите на футболния турнир за купата на България "Марица" загуби от съгражданите си от "Локомотив" (Пд) с 1:3. За победителите головете вкараха Дино Мартинович в 46-ата минута, Симеон Райков в 59-ата и Димо Бакалов в 66-ата, а за "Марица" отбеляза Венцислав Гюзелев в 63-ата.

публикувано на 21.09.17 в 20:17
Клаудиу Кешеру

"Лудогорец" победи "Оборище" с 3:2 след продължения

Отборът на "Лудогорец" победи като гост "Оборище" (Панагюрище) с 3:2 след продължения в среща от 16-инафиналите на футболния турнир за купата на България: Головете за победителите отбелязаха Жуниньо в 36-ата минута и Клаудиу Кешеру в 98-ата и 105-ата, а за домакините точни бяха Георги Нетов в 77-ата и Мартин Васелив в 120-ата. От 95-ата минута "Лудогорец"..

публикувано на 21.09.17 в 19:39
Изабелла Шиникова

Шиникова е на четвъртфинал в Тунис

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на тенис-турнира в Хамамет (Тунис) с награден фонд от 15 хиляди долара. Тя е водачка в схемата и във втория кръг отстрани италианката Вероника Хофер с 6:3, 4:6 и 6:0 след 2 часа и 8 минути игра. Следващата съперничка на Шиникова ще бъде победителката от мача Мария Кьолер (Португалия) - Федерика Билардо..

публикувано на 21.09.17 в 16:05
Диа Евтимова

Евтимова и Вангелова отпаднаха в четвъртфиналите

Диа Евтимова и Ани Вангелова отпаднаха в четвъртфиналите на тенистурнира в курорта "Св. Св. Константин и Елена" с награден фонд 15 хиляди долара. И двете загубиха от румънки: Евтимова - Кристина Адамеску 5:7 и 6:7, и Вангелова - Йоана Гаспар 5:7 и 4:6. Евтимова имаше сетбол при 6:5 във втория сет, след което загуби тайбрека на нула. Другите две..

публикувано на 21.09.17 в 15:58

Георги Иванов напуска "Черно море"

Старши треньорът на "Черно море" Георги Иванов подаде оставка, която бе приета от ръководството на клуба. Това стана веднага след отпадането на отбора от турнира за купата на България. Специалистът пое вината за загубата от "Монтана" с 1:2 от 1/16-финалите на турнирната надпревара и като цяло за поредицата от слаби резултати на тима в последните няколко..

публикувано на 21.09.17 в 12:19
Сесил Каратанчева

Каратанчева се класира за втория кръг в Албакърки

Българката Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Албакърки (САЩ) с награден фонд 80 хиляди долара. Поставената под номер 8 Каратанчева се наложи убедително над Улрике Ейкери (Норвегия) с 6:1, 6:2 и записа шеста поредна победа в състезанията на ITF, след като през миналата седмица спечели турнира в Лас Вегас с..

публикувано на 21.09.17 в 10:52