Още два финала за българските гимнастици на световната купа в Осиек

Снимка: Личен архив

Българските гимнастици ще играят в още два финала на световната купа по спортна гимнастика от веригата "Чалъндж Къп" в хърватския град Осиек. В спора за медалите на прескок и на земя влизат Димитър Димитров и Христос Маринов.

Със средна оценка - 13.900 точки от двата опита, на прескок Димитров записа  6- ти резултат. Най-добър в пресявките с 14.575 точки е представителят на Израел Андрей Медведев.

В квалификацията на халки Христос Маринов също влиза във финала с 6-то постижение и оценка от 13.300 точки, а най-високо с 14.900 точки беше оценен Артур Затени (Бразилия).

След днешното състезание финалите, в които ще участват българските гимнастици в Хърватия стават три. Припомням, че Димитър Димитров е  сред най-добрите и на земя, където влезе с 8-ми резултат .

В надпреварата участват около 130 състезатели от 32 страни.

Григор Димитров

Григор Димитров с трета победа в Лондон!

Григор Димитров постигна трета победа в група "Пийт Сампрас" във финалния турнир на асоциацията на професионалните тенисисти в Лондон. Този път той беше още по-категоричен срещу испанеца Пабло Кареньо Буста - 6:1 и 6:1 за точно 1 час. Това бе най-бързата победа от началото на турнира, а трябва да добавим, че имаше и около 5 минути за 2 медицински..

обновено на 18.11.17 в 02:30
Николай Митов

Треньорът на "Септември": Липсва ни опит, затова губим

На "Септември" липсва опит и постоянство и затова губим мачове . Това призна след загубата с 1:4 от състава на "Славия" в мач от 16-ия кръг на футболното ни първенство Николай Митов , старши-треньор на "Септември. Не ми хареса поведението ни през последните 10-15 минути от мача. Заслужена победа на "Славия". Изпуснахме момента да поведем в резултата и..

публикувано на 17.11.17 в 23:15
Венцислав Стефанов

Шефът на "Славия" за Любо Пенев: Всеки има право да се изложи

Президентът на "Славия" Венцеслав Стефанов е изненадан от кандидатурата на Любослав Пенев за президент на Българския футболен съюз. Да е жив и здрав Любо. Всеки има право да се изложи. Не знам какво може да предложи като алтернатива на Боби Михайлов. Много години бе толериран и гален от Михайлов и сега Боби ще си носи кръста с тези негови приятели в..

публикувано на 17.11.17 в 22:24
волейбол - първенство мъже

ЦСКА победи с 3:1 гейма "Левски" във волейболното първенство

Отборът на ЦСКА победи този на "Левски" с 3:1 гейма (25:21, 24:26, 25:21, 25:21) в 8-ия кръг на Суперлигата на България по волейбол при мъжете. След успехът в зала "Васил Симов" играчите на Александър Попов излязоха на 3-о място във временното класиране с 5 победи, 3 загуби и 17 точки. "Левски" остава на 9-о място с 3 победи, 5 загуби и 8 точки...

публикувано на 17.11.17 в 22:02

Бронзов медал за България на световното първенство по скокове на батут в София

Валентин Стоянов и Мартин Димитров спечелиха бронзовите медали в дисциплината синхронни скокове при момчета 11-12 години. В същия финал участва и още един български тандем. Максим Ангелов и Димитър Георгиев заеха 5-то място с оценка  43.450 т. Световната титла спечели съставът на Великобритания Тейлър Кол Дайер и Райн Браун, който..

публикувано на 17.11.17 в 21:08
Владимир Зографски

Зографски извън първия старт за световната купа по ски-скок

Българинът Владимир Зографски не успя да преодолее квалификациите в първия старт за сезона от Световната купа по ски-скок във Висша (Полша). Зографски се нареди на 53-о място в пресявките на голямата шанца с 94.8 точки след опит от 110.5 метра. Той остана само на точка от класиране в топ 50, което дава право на участие в основното състезание в неделя...

публикувано на 17.11.17 в 20:45
Димитър Бербатов

Бербатов дебютира с реми в Индия

Димитър Бербатов дебютира в индийската Суперлига с екипа на "Керала Бластърс". В първия мач тимът бе домакин на препълнения стадион с капацитет почти 40 000 места на шампиона "Атлетико де Колката", а срещата завърши 0:0. Преди двубоя организаторите създадоха неповторима атмосфера с няколко минутно светлинно шоу. Музика и ефекти добавиха..

публикувано на 17.11.17 в 20:36