Доминик Тийм отстрани Рафаел Надал от Рим

ЕПА/БГНЕС

Австриецът Доминик Тийм поднесе най-голямата изненада на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Рим (Италия) с награден фонд над 4,83 милиона евро, след като в четвъртфиналите победи седемкратния шампион Рафаел Надал с 6:4, 6:3.

23-годишният Тийм показа най-доброто от репертуара си, за да успее да победи Надал на любимата му настилка клей, но напълно заслужено стигнаха до втория успех в кариерата си над именития испанец.

Тийм започна отлично срещата, правейки пробив още в първия гейм на мача и продължи в добро темпо до края на сета, за да го спечели с 6:4.

Във втория сет резултатът се движеше равен до 3:3, когато Тийм отново успя да реализира пробив за 4:3. В осмия гейм австриецът успя да задържи подаването си, въпреки че Надал имаше три възможности да върне пробива.

Това явно отказа 14-кратния шампион от турнирите от Големия шлем и той допусна нов пробив в следващия гейм, който сложи край на срещата.

В полуфиналите Тийм ще срещне победителя от двубоя между Хуан Мартин дел Потро и Новак Джокович, който е по-късно тази вечер.

print Отпечатай

Аоияма с трета победа на турнира в Токио

Даниел Иванов-Аоияма записа победа в 13-ия кръг на големия майски турнир по сумо в Токио.   "Маегашира-3" Аоияма избута "маегашира-1" Чийонокуни от дохиото с техниката "ошидаши" и прекъсна серия от пет поредни загуби в надпреварата. Така той вече има баланс от 3 успеха и 10 поражения, но остава в дъното на класирането.   "Йокодзуна" Хакухо..

публикувано на 26.05.17 в 14:03
Георги Цонов

Първо място за Георги Цонов в Дубай

Георги Цонов спечели титлата на троен скок на турнира по лека атлетика в Дубай. Цонов триумфира с най-добро постижение в надпреварата от 16.69 метра. Той остана само на 11 сантиметра от покриване на норматив за участие на Световното първенство по лека атлетика в Лондон праз август. 24-годишният Цонов постигна личен резултат за сезона от..

публикувано на 26.05.17 в 13:53

Юлия Стаматова се класира за полуфиналите на турнира в Анталия

Юлия Стаматова се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 7 българка се наложи над четвъртата в схемата Бренда Нюки (Швеция) със 7:5, 6:3 след 104 минути игра. 23-годишната левичарка Стаматова пропиля ранен аванс от 4:0, но все пак стигна до..

публикувано на 26.05.17 в 13:51

"Троа" изненада "Лориен" в първия мач за Лига 1

Втородивизионният "Троа" победи с 2:1 гостуващия "Лориен" в първия плейоф за място в елита на френския футбол. Домакините имаха превъзходство преди почивката и заслужено поведоха в 37-ата минута, когато Стефан Дарбион направи добавка отблизо, след като вратарят Бенжамен Льокомпт успя само да извие удар на ветерана Бенжамен Ниве. "Лориен", който завърши..

публикувано на 26.05.17 в 11:01

"Волфсбург" взе аванс в баража за място в Първа Бундеслига

"Волфсбург" победи с 1:0 гостуващия "Айнтрахт" (Брауншвайг) в първия бараж за място в елита на германския футбол. Домакините, които се стремят да останат в първа Бундеслига за 21-и пореден сезон, стигнаха до успеха след спорна дузпа в 35-ата минута. 11-метровият наказателен удар беше отсъден за игра с ръка на Густав Валсвик в наказателното поле, но..

публикувано на 26.05.17 в 10:58
Кей Нишикори

Нишикори спаси 3 мачбола и се класира за полуфиналите в Женева

Японецът Кей Нишикори спаси три мачбола и се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Женева (Швейцария). Поставеният под номер 2 Нишикори обърна Кевин Андерсън (Южна Африка) с 2:6, 6:4, 7:6(6) след два часа и половина игра. Той навакса изоставане от 0:40 на собствен сервис при 4:5 гейма в решаващия трети сет, след което взе..

публикувано на 26.05.17 в 09:01
Милош Раонич

Милош Раонич се класира за полуфиналите в Лион

Водачът в схемата Милош Раонич (Канада) се класира за полуфиналите в дебютното издание на турнира по тенис на червени кортове във френския град Лион с награден фонд 540 310 евро. Раонич елиминира квалификанта Гащао Елиаш (Португалия) с 6:4, 6:3 след около час и половина игра. Канадецът взе първия сет с късен пробив в десетия гейм, а във втората част..

публикувано на 26.05.17 в 08:59