"Лудогорец" отново победи "Черно море"

"Лудогорец" нанесе шеста поредна загуба на "Черно море" в Първа професионална лига след успех с 3:1.

Независимо че треньорът на шампионите Георги Дерменджиев заложи основно на футболисти от Б отбора на клуба, гостите успяха да обърнат резултата в своя полза след като губеха с 0:1.

В 4-тата минута "Черно море" поведе в резултата. Георги Илиев намери в наказателното поле на гостите Марек Кузма, който с техничен удар от вратарското поле отбеляза за 1:0.

В 16-ата минута "Лудогорец" успя да изравни. След центриране от корнер отляво на вратата на "Черно море" Игор Пластун с глава насочи топката неспасяемо в мрежата на домакините за 1:1.

В 26-ата минута гостите можеха да направят пълен обрат. След грешка в защитата на "Черно море" топката попадна у Цветелин Чунчуков, който стреля от удобна позиция над вратата. "Лудогорец" стигна до обрат в 32-рата минута. Славчо Шоколаров центрира отляво в наказателното поле на "Черно море", а Кристиян Григоров с глава вкара за 2:1.

"Лудогорец" вкара третия си гол в добавеното време на първата част. Гостите успяха да организират отлична контраатака в 45+2 минута на първата част, при която Кристиян Димитров излезе на чиста позиция и с точен удар вкара за 3:1.