Цветана Пиронкова с първа победа на „Ролан Гарос“

Цветана Пиронкова започна с победа участието си в Откритото първенство на Франция по тенис. Първата ни ракета се наложи с 6:0, 6:4 над германката Мона Бартел в мач от първия кръг на надпреварата.

Българката не даде гейм на съперничката си в първия сет, а във втория изоставаше с 1:4, но направи серия от 5 поредни гейма за крайния успех. 77-ата в ранглистата пловдивчанка защитава доста точки, след като миналата година достигна до 1/4-финалите в Париж.

29-годишната ни тенисистка имаше две загуби от два мача срещу Бартел досега - 3:6, 3:6 на 1/4-финалите в Хобарт и 5:7, 6:7, 1:6 в първия кръг на US Open през 2015 година.

Съперничка на Цветана Пиронкова във втория кръг ще е  петата в схемата Елина Свитолина (Украйна), която се наложи с 6:4, 6:3 над казахстанката Ярослава Шведова.