Надал с лекота на четвъртфинал на "Ролан Гарос"

Рафаел Надал

Деветкратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под номер 4 разгроми сънародника си и 17-и в схемата Роберто Баутиста Агут с 6:1, 6:2, 6:2 за 110 минути.

Така Надал, който вчера навърши 31 години, записа четвърта поредна убедителна победа на "Ролан Гарос", като до момента е загубил общо 20 гейма.

Всеки ден е различен. Щастлив съм от постигналото в първите ми четири мача. Играх на много високо ниво, което ми дава допълнителна увереност. Ще трябва да продължа да давам най-доброто от себе си, ако искам да удължа победната серия, коментира Надал.

С успеха днес той изравни рекорда на Роджър Федерер (Швейцария) с 11 четвъртфинала в Париж, след като пласира 31 печеливши удара срещу едва 12 на Баутиста Агут в мача.

За място на полуфиналите Надал ще срещне победителя от срещата между Милош Раонич (Канада) и Пабло Кареньо Буста (Испания).

Руснакът Карен Хачанов стана най-младият осминафиналист в турнира от 2009 година насам, след като се наложи над номер 21 Джон Иснър (САЩ) със 7:6(1), 6:3, 6:7(5), 7:6(3) след три часа игра.

21-годишният Хачанов, който дебютира в Париж, направи най-доброто си класиране в турнирите от Големия шлем.

Следващият съперник на руснака ще бъде водачът в световната ранглиста и миналогодишен финалист Анди Мъри (Великобритания).