от 07.00 часа

Волейболистите отстъпиха на Бразилия с 0:3 в Аржентина

Снимка: Снимка ФИВБ

Националният ни отбор по волейбол загуби с 0:3 (15:25, 19:25, 22:25) от олимпийския шампион Бразилия в първия си мач от турнира за Световната лига в аржентинския град Кордоба. Треньорът Пламен Константинов гласува доверие в първите два гейма на състезатели, които досега бяха резерви, за да съхрани сили за последните две срещи. Довечера от 22 часа нашите играят със Сърбия, а двебоят с Аржентина е утре след полунощ. Мачът между Сърбия и Аржентина завърши 3:2 за сърбите. В общото класиране нашите са 9-ти с 3 победи и 4 загуби, за финалите на турнира се класират първите 6 държави.

Константинов поднесе изненада, като пусна титуляри Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Теодор Тодоров, Светослав Гоцев, Жани Желязков и либерото Владислав Иванов. В третия гейм на игрището се появиха Николай Николов, Цветан Соколов, Теодор Салпаров и Розалин Пенчев, на полето остана и посрещачът Николай Пенчев, който влезе във втората част. Смяната обаче не даде резултат. Най-резултатен за успеха на Бразилия беше Уолъс Де Соуса с 15 точки, а Лукас Сааткамп добави 11 точки. За България Жани Желязков завърши с 11 точки, а Тодор Скирмов и Теодор Тодоров реализираха по 7 точки.