България е кандидат за домакин на европейско първенство по акробатика през 2019 година

Николина Христова: Акробатиката вече е част от програмата на Младежките олимпийски игри
Снимка: FIG

България е кандидат за домакинство на европейското първенство по акробатика през 2019 година, новината съобщи специално за предаването „На финала“ генералният секретар на Българската федерация Николина Христова.

През 2019 кандидатстваме за домакинство на европейско първенство. Подготвихме презентация. Изпратихме я в европейската централа и в края на този месец трябва да я защитим. Имаме много силна конкуренция в лицето на Израел. Надявам се да впечатлим Изпълнителното бюро и да спечелим, уточни Христова.

През тази година Българската федерация по акробатика чества своя 65 годишен юбилей. Тържеството, което ще събере всички големи звезди в този спорт ще е на 12 юли в Музея на спорта на Националния стадион „Васил Левски.

Федерацията взе решение да отбележи своята 65-та годишнина, като почете поколенията състезатели, треньори и хореографи, които създадоха силната българска школа. Тя десетилетия наред носеше славата на страната ни. Имаме 51 –н световни и европейски шампиони. Не всеки спорт може да се похвали с такъв звезден принос, допълни Христова.

Генералният секретар на централата се похвали още, че в края на миналата седмица ръководството е почело със своеобразен бенефис един от най-успешните треньори в този спорт – Юри Инджов

За този човек, за този голям човек, само и единството респект и уважение. Той е основател на акробатиката в ЦСКА. Работи там от 1981-ва до 2017-та година. Като състезател, в продължение на 10 години е бил републикански шампион. Има 8 сребърни и 3 бронзови медала от големи първенства. Като треньор е спечелил 28 световни титли. Цифрите сами по себе си, казват достатъчно, завърши Николина Христова.

Отборът на „Етър“ стартира подготовка за новия сезон на 15 юни

"Етър" стартира подготовка на 15 юни, освободиха вратар

Футболистите на "Етър" ще започнат подготовката си за новото първенство в Първа лига на 15 юни. Играчите бяха разпуснати в почивка веднага след спечеления бараж срещу "Дунав". Плановете са на 15 и 16 юни футболистите да преминат медицински прегледи, а от 17 юни да започнат пълноценни тренировки. Ръководството на "Етър" планира подготвителен..

публикувано на 27.05.18 в 23:00

Резултати от първия кръг на "Ролан Гарос"

По-интересни резултати от първия ден на Откритото първенство по тенис на Франция "Ролан Гарос" при мъжете: Срещи от първия кръг: 4-ГРИГОР ДИМИТРОВ (БЪЛГАРИЯ) - Мохамед Сафуат (Египет) - 6:1, 6:4, 7:6(1) 26-Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) - Денис Кудла (САЩ) - 6:4, 6:2, 6:2 32-Гаел Монфис (Франция) - Елиот Беншери (Франция) - 3:6, 6:1, 6:2, 6:1..

публикувано на 27.05.18 в 22:56
Шампионска лига

Без Бейл и Бензема в идеалния състав на Шампионска лига

Европейската футболна асоциация (УЕФА) обяви списък от 18 играчи, които попадат в "Идеалния състав" на Шампионската лига за сезон 2017/18. От него отсъстват героите за "Реал" Мадрид - Гарет Бейл и Карим Бензема във финала срещу "Ливърпул", спечелен с 3:1 от "кралския клуб". Голмайсторът на "Ливърпул" в срещата Садио Мане също не е включен, както и халфът..

публикувано на 27.05.18 в 22:32
Константин Папазов

"Левски Лукойл" на победа от титлата

Отборът на "Левски Лукойл" е само на победа от титлата в Националната баскетболна лига при мъжете. В мач номер 3 от финалната серия с "Балкан" Ботевград "сините" се наложиха със 71:60 (24:15, 16:13, 20:18, 11:14) като гост и водят с 2:1 победи в серията. Баскетболистите на Константин Папазов изиграха отлична първа четвърт, която спечелиха с 24:15. След..

публикувано на 27.05.18 в 20:47
Кристофър Фрум

Кристофър Фрум спечели обиколката на Италия

Британецът Кристофър Фрум спечели за първи път в кариерата си колоездачната обиколка на Италия в нейното 101-во издание. Състезателят на "Скай" стана едва третия колоездач в историята, който едновременно държи титлите в трите най-престижни състезания - "Джирото", "Тура" и "Вуелтата". Преди него обиколките на Италия, Франция и Испания в рамките на една..

публикувано на 27.05.18 в 20:35
Даниел Рикардо спечели състезанието в Монако

Австралиец най-бърз в Монако

Австралиецът Даниел Рикардо с "Ред Бул" спечели старта за голямата награда на Монако - шести кръг от световния шампионат по автомобилизъм във Формула 1. Рикардо стартира от първа позиция и доминираше тотално през цялото време по улиците на княжеството, печелейки 7-ата си победа в кариерата. Австралиецът беше най-добър в трите тренировъчни сесии в петък и..

публикувано на 27.05.18 в 20:26
Адриан Андреев

Адриан Андреев спечели най-голямата си титла при юношите

Българинът Адриан Андреев спечели титлата на големия турнир за юноши в Милано, който беше от най-високата категория „А“ в календара на ITF. На финала 16-ият поставен софиянец победи водача в схемата Себастиан Баес от Аржентина с 6:3, 6:3. Така 17-годишният Андреев завоюва най-значимата си титла при юношите. Националът за Купа "Дейвис"..

публикувано на 27.05.18 в 19:43