от 15.00 часа

"Левски" почна със загуба контролите

Роман Прохазка - "Левски"

Отборът на "Левски" загуби първата си контрола на лагера в Правец. "Сините" отстъпиха с 0:1 срещу "Черно море".
През първото полувреме опасностите пред двете врати липсваха. Удари на Мариян Огнянов и Роман Прохазка не затрудниха двамата вратари Божидар Митрев и Емил Михайлов.
Единственото попадение падна в 53-ата минута и то беше дело на резервата Иван Коконов, който се разписа с глава след центриране отдясно на Емил Янчев.
След това столичани имаха няколко добри възможности за гол, но първо гредата спаси резервата Дюлгеров след удар на Прохазка, а след това и младият страж се намеси стабилно, като парира хубав удар на Адениджи с глава.
В 69-ата минута Димитър Пиргов се размина с изравняването, а в последните секунди Франсис Нар беше фаулиран и първоначално беше посочена дузпа, но веднага след това миг съдиите промениха решението си и изместиха фаула извън наказателното поле.

"Левски" - "Черно море"  0:1
голмайстор: Иван Коконов 53
"Левски": Митрев, Цветкович, Яблонски, Пиргов, Горанов, Ангелов, Панайотов, Прохазка, Орачев, Мапуку, Адениджи (като резерви влязоха Любенов, Нар, Кабов, Димитров, Иванов, Ташев)
"Черно море": Михайлов, Сукуп, Станчев, Александров, Витиня, Старокин, Огнянов, Илиев, Божилов, Зехиров, Кузма (като резерви влязоха Дюлгеров, Янчев, Костадинов, Хасани, Томбак, Минков, Коконов, Балджийски)