Григор Димитров стигна четвъртфиналите в Куинс

Григор Димитров

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Куинс Клъб в Лондон, с награден фонд 1,966 милиона евро.

Поставеният под номер 6 българин победи квалификанта Жулиен Бенето (Франция) с 4:6, 6:3 и 6:4.

Димитров допусна пробив още в първия гейм в мача, което се оказа решаващо за първия сет, който той загуби с 4:6.

Българинът постепенно намери ритъма си на игра и вдигна нивото във втория сет, като проби подаването на 35-годишния си съперник в четвъртия гейм, след което изравни сетовете след 6:3.

В решителния трети сет Григор направи пробив за 3:2, след което взе геймовете при свой сервис и спечели с 6:4.

На четвъртфиналите българинът ще срещне победителя от мача между Танаси Кокинакис (Австралия) и Данил Медведев (Русия).