от 15.00 часа

Германия и Чили си поделиха по точка

Алексис Санчес (вдясно) вкара 38-ия си гол за Чили срещу Германия

Германия и Чили завършиха 1:1 в мач от 2-ра група на турнира по футбол за Купата на Конфедерациите в Русия. Така чилийците оглавяват потока с 4 точки и по-добра голова разлика  от Германия, също с 4 точки.

Алексис Санчес откри резултата още в 6-ата минута. Той се възползва от къс пас от Артуро Видал и с левия крак отбеляза 38-ото си попадение за Чили. Така Санчес вече води пред легендата Марсело Салас, който има 37 попадения за страната си.

Германия, която излезе само с трима футболисти от отбора, който спечели Световното първенство в Бразилия, стигна до равенството при първия си удар в очертанията на вратата на Джони Ерера.

Ларс Щиндъл се разписа от близко разстояние след контраатака при пробив и пас на Йонас Хектор в 41-вата минута.